fbpx
4 C
Olsztyn
sobota, Kwiecień 20, 2019
reklama

Prezydent Grzymowicz mija się z prawdą? Dyrektor Nicewicz jest zaskoczony

Strona główna Wiadomości Prezydent Grzymowicz mija się z prawdą? Dyrektor Nicewicz jest zaskoczony
reklama

Głośnym echem odbiło się rzekomy brak zaproszenia przedstawiciela Urzędu Miasta na oficjalne otwarcie odcinka obwodnicy. 

Zgrzyt w dyplomatycznym savoir vivre, czy specjalna złośliwość? Przypomnijmy, 1 lutego odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego odcinka olsztyńskiej obwodnicy. Lokalizacją briefingu był wiadukt nad obwodnicą w sąsiedztwie węzła Olsztyn Wschód. Zaplanowane było wystąpienie przedstawicieli rządu RP, inwestora i wykonawcy. Zabrakło jednak reprezentacji Urzędu Miasta. Pisaliśmy o tym w tym artykule: Skandal? Prezydent Grzymowicz nie został zaproszony na otwarcie obwodnicy

reklama

Dziś do całej sytuacji postanowił odnieść się w oświadczeniu Mirosław Nicewicz – Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. Poniżej publikujemy pełną treść:

Z dużym zdziwieniem przeczytałem w doniesieniach prasowych słowa Pana Prezydenta Piotra Grzymowicza, że nie został poinformowany o otwarciu odcinka obwodnicy pomiędzy węzłami Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty:

„ Szkoda tylko, że GDDKiA nie poinformowała nas o tym otwarciu i nie uzgodniła z nami konsekwencji, jakie może spowodować oddanie tego odcinka do użytku, bez zmiany organizacji ruchu.”

„Liczyłem, że GDDKiA poinformuje nas o swoich planach. Wtedy moglibyśmy usiąść i przeanalizować sytuację, która powstanie po oddaniu tego fragmentu do ruchu.”

Otóż jest to nieprawda. W ubiegłym roku, 29 listopada, działający w imieniu GDDKiA Inżynier Kontraktu poinformował dyrektora ZDZiT, Pana Jerzego Romana o zamiarze udostępnienia ww. odcinka obwodnicy do ruchu i poinformował o tym, że „… uruchomienie tego fragmentu obwodnicy pociągnie za sobą zmiany w strukturze kierunkowej ruchu na sieci komunikacyjnej miasta oraz na drodze wojewódzkiej 598.”

Z kolei wykonawca robót informował ZDZiT o kolejnych zmianach w organizacji ruchu związanych z przygotowywaniem otwarcia odcinka Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty i zapraszał przedstawicieli tej instytucji na odbiory oznakowania w dniach:

– 13.12.2018 – odbiór oznakowania węzła Olsztyn Wschód w dniu 19.12.2018,

– 17.01.2019 – odbiór oznakowania odcinka Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty w dniu 24.01.2019,

– 25.01.2019 – finalny oznakowania odcinka Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty w dniu 30.01.2019.

W żadnym z odbiorów organizacji ruchu ww. odcinka obwodnicy przedstawiciele ZDZiT nie wzięli udziału.

Z powyższych przykładów wynika, że Prezydent Olsztyna, poprzez podległe mu instytucje, był informowany o zmianach w organizacji ruchu na obwodnicy Olsztyna oraz możliwych konsekwencjach jej wprowadzenia. Ponadto w grudniu 2018 r. na spotkaniu stowarzyszenia „Szesnastka” Pan Prezydent osobiście rozmawiał ze mną na temat otwarcia kolejnego odcinka obwodnicy i nie zgłaszał w tej sprawie żadnych zastrzeżeń.

reklama
reklama

6 KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma