Prezydent Grzymowicz mija się z prawdą? Dyrektor Nicewicz jest zaskoczony

  6
  Autor zdjęcia: Urząd Miasta

  Głośnym echem odbiło się rzekomy brak zaproszenia przedstawiciela Urzędu Miasta na oficjalne otwarcie odcinka obwodnicy. 

  Zgrzyt w dyplomatycznym savoir vivre, czy specjalna złośliwość? Przypomnijmy, 1 lutego odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego odcinka olsztyńskiej obwodnicy. Lokalizacją briefingu był wiadukt nad obwodnicą w sąsiedztwie węzła Olsztyn Wschód. Zaplanowane było wystąpienie przedstawicieli rządu RP, inwestora i wykonawcy. Zabrakło jednak reprezentacji Urzędu Miasta. Pisaliśmy o tym w tym artykule: Skandal? Prezydent Grzymowicz nie został zaproszony na otwarcie obwodnicy

  Dziś do całej sytuacji postanowił odnieść się w oświadczeniu Mirosław Nicewicz – Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. Poniżej publikujemy pełną treść:

  Z dużym zdziwieniem przeczytałem w doniesieniach prasowych słowa Pana Prezydenta Piotra Grzymowicza, że nie został poinformowany o otwarciu odcinka obwodnicy pomiędzy węzłami Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty:

  „ Szkoda tylko, że GDDKiA nie poinformowała nas o tym otwarciu i nie uzgodniła z nami konsekwencji, jakie może spowodować oddanie tego odcinka do użytku, bez zmiany organizacji ruchu.”

  „Liczyłem, że GDDKiA poinformuje nas o swoich planach. Wtedy moglibyśmy usiąść i przeanalizować sytuację, która powstanie po oddaniu tego fragmentu do ruchu.”

  Otóż jest to nieprawda. W ubiegłym roku, 29 listopada, działający w imieniu GDDKiA Inżynier Kontraktu poinformował dyrektora ZDZiT, Pana Jerzego Romana o zamiarze udostępnienia ww. odcinka obwodnicy do ruchu i poinformował o tym, że „… uruchomienie tego fragmentu obwodnicy pociągnie za sobą zmiany w strukturze kierunkowej ruchu na sieci komunikacyjnej miasta oraz na drodze wojewódzkiej 598.”

  Z kolei wykonawca robót informował ZDZiT o kolejnych zmianach w organizacji ruchu związanych z przygotowywaniem otwarcia odcinka Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty i zapraszał przedstawicieli tej instytucji na odbiory oznakowania w dniach:

  – 13.12.2018 – odbiór oznakowania węzła Olsztyn Wschód w dniu 19.12.2018,

  – 17.01.2019 – odbiór oznakowania odcinka Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty w dniu 24.01.2019,

  – 25.01.2019 – finalny oznakowania odcinka Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty w dniu 30.01.2019.

  W żadnym z odbiorów organizacji ruchu ww. odcinka obwodnicy przedstawiciele ZDZiT nie wzięli udziału.

  Z powyższych przykładów wynika, że Prezydent Olsztyna, poprzez podległe mu instytucje, był informowany o zmianach w organizacji ruchu na obwodnicy Olsztyna oraz możliwych konsekwencjach jej wprowadzenia. Ponadto w grudniu 2018 r. na spotkaniu stowarzyszenia „Szesnastka” Pan Prezydent osobiście rozmawiał ze mną na temat otwarcia kolejnego odcinka obwodnicy i nie zgłaszał w tej sprawie żadnych zastrzeżeń.

  6 KOMENTARZE

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here