fbpx
4 C
Olsztyn
sobota, Kwiecień 20, 2019
reklama

Skandal? Prezydent Grzymowicz nie został zaproszony na otwarcie obwodnicy

Strona główna Polecane artykuły Skandal? Prezydent Grzymowicz nie został zaproszony na otwarcie obwodnicy
reklama

1 lutego odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego odcinka olsztyńskiej obwodnicy. W trakcie uroczystości zabrakło prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Odcinek Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty stanowi część południowej obwodnicy Olsztyna realizowanej w ramach drogi S51. To kolejny etap udostępniania obwodnicy kierowcom. W budowie pozostaje jeszcze część obwodnicy od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Jaroty, której termin zakończenia to koniec kwietnia 2019 r.

reklama

Lokalizacją briefingu był wiadukt nad obwodnicą w sąsiedztwie węzła Olsztyn Wschód. Zaplanowane było wystąpienie przedstawicieli rządu RP, inwestora i wykonawcy. Zabrakło jednak reprezentacji Urzędu Miasta.

Autor zdjęcia: GDDKiA Olsztyn

Piotr Grzymowicz odniósł się do sytuacji na stronie urzędu. – Bardzo się cieszę, że prace przy budowie obwodnicy postępują, zwłaszcza że drogi na terenie miasta są już gotowe i możemy się do niej podłączyć – podkreślał Piotr Grzymowicz. – To, że dziś obwodnica jest realizowana, to w dużej mierze zasługa naszego samorządu i  naszych mieszkańców, którzy walczyli o to, by w końcu wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy i usprawnić komunikacje w Olsztynie. Szkoda tylko, że Generalna Dyrekcja nie uzgodniła z nami konsekwencji jakie może spowodować oddanie tego odcinka do użytku, bez zmiany w organizacji ruchu. Obawiam się bowiem, że to dodatkowo utrudni komunikację jedną z najbardziej obciążonych arterii, jaką jest ulica Sikorskiego. Tak się stanie jeśli kierowcy tirów zmienią przyzwyczajenia i zaczną dojeżdżać do węzła Olsztyn – Jaroty i stąd, przez miasto, będą chcieli wyjechać z Olsztyna.

Mniej dyplomatyczny w swojej opinii był za to zastępca prezydenta Jarosław Słoma: – Na otwarcie ważnego odcinka obwodnicy Olsztyna nie zaproszono Prezydenta Olsztyna. Była za to plejada funkcjonariuszy PiS. Afront wobec Prezydenta, ale też Mieszkańców Olsztyna. Podobno PiS łączy, nie dzieli.PiS-owska hucpa.

Przeczytaj także: Prezydent Grzymowicz mija się z prawdą? Dyrektor Nicewicz jest zaskoczony

Odcinek obwodnicy Olsztyna budowany w ciągu drogi S51 o dł. 16 km omija miasto od południowo – wschodniej strony od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód. Droga zlokalizowana jest na terenie Olsztyna i gmin Stawiguda, Purda, Barczewo. Przebiega od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice miejscowości Bartążek, Szczęsne, Klebark Mały do drogi nr 16 w okolicy Wójtowa. Połączenie z siecią dróg lokalnych zapewnią węzły Olsztyn Jaroty, Olsztyn Wschód oraz Olsztyn Pieczewo. Planowany termin zakończenia inwestycji to 29 kwietnia 2019 r., natomiast budowa węzła Pieczewo przewidziana jest do 15 czerwca 2019 r.

Więcej:

Pierwsze samochody na nowym odcinku obwodnicy Olsztyna

Kierowcy mogą już korzystać z pierwszej części obwodnicy Olsztyna

reklama
reklama

5 KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma