Jestem pod wrażeniem zmian, jakie zaszły w waszym mieście – takim wpisem do księgi pamiątkowej Urzędu Miasta zakończył swoją czwartkową (11.02) wizytę  w Olsztynie ambasador Republiki Czeskiej, J.E. Jakub Karfik.

Dyplomata gościł w naszym mieście już trzeci raz. Tym razem ambasadora Republiki Czeskiej przyjął pierwszy zastępca prezydenta, Jarosław Słoma. Podczas spotkania włodarz Olsztyna opowiadał m.in. o inwestycjach, jakie w ostatnich latach zostały zrealizowane w stolicy Warmii i Mazur i o tych, które przed nami. Podkreślał też, jak wiele zostało zrobione w zakresie infrastruktury wokół Olsztyna.

Zdecydowanie poprawiła się dostępność komunikacyjna naszego miasta dzięki lotnisku, które zostało wybudowane w Szymanach i uruchomieniu szynobusu, który tam kursuje – podkreślał prezydent Słoma. – Ale to nie koniec, bowiem teraz trwa przebudowa drogi Olsztynek-Olsztyn i budowa obwodnicy naszego miasta. Mamy nadzieję, że to zachęci inwestorów.

Bardzo żałuję, że nie mamy tu czeskiego biznesu – ubolewał ambasador Karfik. – Widzę, jak wiele dzieje się w Olszynie, być może więc w przyszłości to się zmieni.

Podczas wizyty w Olsztynie ambasador spotkał się także z wojewodą warmińsko-mazurskim.