Broń i amunicja przechwycone na granicy z Rosją

  2
  Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej.

  www.rabatol.pl  Ujawnione zostały podczas kontroli obywatela Federacji Rosyjskiej w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. 32–latek próbował wwieźć je do Polski.

  Po raz kolejny na kierunku wjazdowym do naszego kraju mundurowi przejęli przedmioty nielegalnie przewożone przez granicę. W trakcie wspólnej służby funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej ujawnili we wtorek (9.02) w osobowym bmw broń krótką oraz 12 sztuk amunicji z dwoma magazynkami.

  Zgodnie z przepisami prawa osoba przewożąca broń i amunicję przez granicę państwową musi posiadać odpowiednie zaświadczenie od konsula – zaznacza Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Jako że Rosjanin takiego zaświadczenia nie posiadał, usłyszał zarzuty przewożenia broni i amunicji przez granicę bez wymaganych dokumentów.

  straz graniczna bron amunicja
  Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej.

  Podróżny przyznał się do zarzucanego mu czynu i teraz odpowie przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  Złośnik

  Mam nadzieję że jak to się okaże wpadką o czym napisałem wyżej to też napiszecie.

  Złośnik

  Stawiam że to straszak z lufą 6 mm na amunicję parabellum 9mm. Zupełnie legalne również u nas i dostępne w sprzedaży. A amunicja wygląda na ślepaki. Gratuluję sukcesu!

  wpDiscuz