Następne spotkanie prezydenta miasta z przedstawicielami biznesu. Tym razem Piotr Grzymowicz w Gdańsku opowiadał o szansach, jakie daje Olsztyn.

„Ciągnie Biznes do Warmii i Mazur – do Olsztyna i Elbląga” to cykl spotkań, w których biorą udział przedstawiciele regionu oraz największych miast województwa. Drugie spotkanie odbyło się w Gdańsku. W grudniu podobne wydarzenie zostało zorganizowane w Warszawie.

Nie możemy stać w miejscu – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Dlatego wychodzimy do przedsiębiorców, informujemy ich o możliwościach oferowanych przez Olsztyn, zachęcamy ich do inwestowania w naszym mieście. A te możliwości są spore. Wystarczy choćby przypomnieć, że mamy do dyspozycji około 40 tys. m kwad. powierzchni biurowej.

Spotkania są skierowane do przedstawicieli coraz prężniej rozwijającej się na Warmii i Mazurach branży BPO/SSC, czyli usług dla biznesu. W wydarzeniu zorganizowanym w Gdańsku udział wzięli przedstawiciele kilkudziesięciu firm. Informacja o nim trafiła też m.in. do lokalnych mediów i ambasad – zapewniają ratuszowi urzędnicy.