Następne spotkanie prezydenta miasta z przedstawicielami biznesu. Tym razem Piotr Grzymowicz w Gdańsku opowiadał o szansach, jakie daje Olsztyn.

„Ciągnie Biznes do Warmii i Mazur – do Olsztyna i Elbląga” to cykl spotkań, w których biorą udział przedstawiciele regionu oraz największych miast województwa. Drugie spotkanie odbyło się w Gdańsku. W grudniu podobne wydarzenie zostało zorganizowane w Warszawie.

Nie możemy stać w miejscu – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Dlatego wychodzimy do przedsiębiorców, informujemy ich o możliwościach oferowanych przez Olsztyn, zachęcamy ich do inwestowania w naszym mieście. A te możliwości są spore. Wystarczy choćby przypomnieć, że mamy do dyspozycji około 40 tys. m kwad. powierzchni biurowej.

Spotkania są skierowane do przedstawicieli coraz prężniej rozwijającej się na Warmii i Mazurach branży BPO/SSC, czyli usług dla biznesu. W wydarzeniu zorganizowanym w Gdańsku udział wzięli przedstawiciele kilkudziesięciu firm. Informacja o nim trafiła też m.in. do lokalnych mediów i ambasad – zapewniają ratuszowi urzędnicy.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Fff

Fajny slajd, miasto przyjazne mieszkancom i inwestycjom

antygrzym

zalosny jest ten prezydent normalnie coraz bardziej przypomina mi bronka. jezdzi po innych miastach i zahceca inwestorow czlowieku najpierw stworz klimat zeby tu inwestowac, jak mam kase i jestem inwestorem to kolomnie maja skakac urzednicy a nie na odwrot. mozna wyliczac bez liku ile inwestycji ominelo olsztyn. tramwaje? komu one potrzebne? utrudniles tylko zycie ludziom ktorzy jeszcze tu pracuja i zyja, ale kwestia czasu kiedy pokolenie od 19lat w gore stad wyemigruje bo nie ma tutaj prespektyw.

Jakub

Prawda. Znajomi stwierdzili, że nie ma w tym mieście klimatu do zarabiania pieniędzy i wyprowadzili się do Gdańska. Gdybym był młodszy i nie kochał za bardzo tego miasta( urodziłem się tutaj) to też bym miał takie myśli.

Jakub

Po co inwestować w mieście gdzie celowo blokuje się ruch samochodowy. Jaką działalność można prowadzić bez używania samochodu?

pipka

Idiota

masakra
Grzybowicz gada głupoty. Po pierwsze TY jesteś gospodarzem miasta i to TY odpowiadasz za nowych inwestorów, którzy mogliby sponsorować Stomil i inne kluby w Olsztynie. Nowi inwestorzy, to również nowe normalne miejsca pracy – normalne czyli nie w galerii za 1200 zł, dla studenta i na umowie śmieciowej. Następna sprawa dotyczy obecnych firm, które są pracodawcami w Olsztynie. Większość jest ulokowana na ulicy Lubelskiej, Towarowej, Stalowej, Leonharda, Stalowe. I tu pytanie do Grzybowicza : Widziałeś w jakim stanie są tam ulice? To ma być wizytówka dla przyszłych inwestorów? Ostatnio był u mnie znajomy Niemiec, który pracuje w wielkiej korporacji ABB… Czytaj więcej »
wpDiscuz