Jak niebezpieczna może być wirtualna rozrywka? Gdzie przebiega cienka granica między zabawą a nałogiem? Dziś (9.02) o swojej książce w Planecie 11 opowie Krzysztof Piersa.

„Komputerowy ćpun” to poradnik dla tych, którzy są uzależnieni od gier. Ogromną wiedzę znajdą w nim także osoby z ich najbliższego otoczenia. Jej autor, Krzysztof Piersa – dziennikarz telewizyjny, pasjonat fantastyki i modelarstwa – opisuje w nim uzależnienie z własnego doświadczenia. Z książki możemy się dowiedzieć, jak powoli wchodził coraz głębiej w wirtualny świat. Zaznacza też, gdzie pasja zamieniła się w manię.

Poradnik ukazał się na runku 18 listopada 2015 roku. Przedstawione jest w nim stanowisko graczy, czyli co im dają gry. Ale rozbija także wszystkie wymówki graczy, by grać bez przerwy przez wiele godzin. Podpowiada też otoczeniu, jak rozmawiać z maniakalnym graczem, w jaki sposób rozpoznać uzależnienie oraz w jaki sposób z niego wyjść.

Spotkanie z autorem książki, Krzysztofem Piersą, odbędzie się w nieprzypadkowym terminie, bo w Dniu Bezpiecznego Internetu. O „Komputerowym ćpunie” będzie można posłuchać we wtorek (9.02) o godz. 17.30 w bibliotece Planeta 11.

komputerowy cpun spotkanie autorskie