Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który usiłował włamać się do jednego z lokali z automatami do gier na terenie Olsztynka. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku, kiedy forsował jedne z drzwi wejściowych do pomieszczenia. 

Wczoraj (07.02) około godz. 2 na policję zadzwonił jeden z mieszkańców miasta, którego zaniepokoił hałas dobiegający z okolic posesji. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Gdy przybyli pod wskazany adres, zauważyli mężczyznę, który forsował właśnie jedne z drzwi wejściowych do lokalu z automatami do gier.

Mężczyzna na widok umundurowanych funkcjonariuszy zaczął uciekać. Chwilę później włamywacz był już w rękach policjantów – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Jak wyjaśnił w rozmowie z funkcjonariuszami, chciał włamać się do wnętrza, aby odzyskać pieniądze, które wcześniej przegrał podczas gry na znajdujących się w środku automatach.

Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Za przestępstwo usiłowania kradzieży z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.