Kocham swoją pracę, ale nie mam już na to sił – przyznaje właścicielka restauracji Kolorowa na olsztyńskim Zatorzu, która szuka potencjalnych kupców lokalu.

Zatorze jest jedną z najstarszych części stolicy Warmii i Mazur. Tu też znajduje się jedna z najdłużej działających olsztyńskich restauracji. Legendarna Kolorowa wrosła w krajobraz dzielnicy, stając się z biegiem lat ważnym miejscem dla wielu olsztynian.

Prowadzę restaurację od 1990 roku – mówi jej właścicielka, Stanisława Centkowska. – Spędzam w niej większość czasu, jestem tu od rana do nocy.

Niedawno na ścianie budynku przy al. Wojska Polskiego pojawiła się informacja o sprzedaży lokalu. Ogłoszenie wywołało spore poruszenie wśród olsztynian. Czy to koniec Kolorowej? – Nie czuję się już na siłach, aby prowadzić restaurację – tłumaczy pani Stanisława. – Nie ten wiek, nie to zdrowie.

Mimo że, jak sama przyznaje, rynek jest coraz trudniejszy, nie narzeka na brak klientów. Nie straciła też serca do pracy, mimo że jest ona ciężka i wymagająca. – Kocham swoją pracę, ale brakuje mi już sił. Nie chcę jednak pozbawiać olsztynian Kolorowej. Mam nadzieję, że znajdzie się na nią solidny kupiec – mówi pani Stanisława.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anonimowo

W 1978 jadłam tam obiadki na tzw karnety i p Stasia była kelnerka miło ja wspominam.Było smacznie.

p,j

włascicelka kolorowej to rodzina Romusia ?

Anonimowo

Jaka wiesniacka!!!

Jolanta

A ten pan od tytułu to chyba nie z Olsztyna?

Jolanta

Kolorowa działa nie od 1990 roku, ale o wieeeeeleeeee dluuuuuuzeeeeej 🙂

Kasia

Szkoda, tam nadal jest świetny klimat, moi rodzice wyprawiali tam srebrne gody, domowe miejsce, pełne ciepła. Co tam będzie Panie prezydencie? Banki? Jakiesz wielkie obrzydliwe mini centra handlowe czy może jakiś biurowieć? ŻENADA!

sebax

to chyba szwagra matka albo żona?

Dorota

w latach 90 zostala wyremontowana ale istnieje juz bardzo dlugo napewno lata 60 mieszkalam po drugiej stronie ulicy

Anonimowo

Podobno miała psa rasy dog niemiecki

Jolanta

Najważniejszy dziś ” solidny kupiec” ….:)

wpDiscuz