Kocham swoją pracę, ale nie mam już na to sił – przyznaje właścicielka restauracji Kolorowa na olsztyńskim Zatorzu, która szuka potencjalnych kupców lokalu.

Zatorze jest jedną z najstarszych części stolicy Warmii i Mazur. Tu też znajduje się jedna z najdłużej działających olsztyńskich restauracji. Legendarna Kolorowa wrosła w krajobraz dzielnicy, stając się z biegiem lat ważnym miejscem dla wielu olsztynian.

Prowadzę restaurację od 1990 roku – mówi jej właścicielka, Stanisława Centkowska. – Spędzam w niej większość czasu, jestem tu od rana do nocy.

Niedawno na ścianie budynku przy al. Wojska Polskiego pojawiła się informacja o sprzedaży lokalu. Ogłoszenie wywołało spore poruszenie wśród olsztynian. Czy to koniec Kolorowej? – Nie czuję się już na siłach, aby prowadzić restaurację – tłumaczy pani Stanisława. – Nie ten wiek, nie to zdrowie.

Mimo że, jak sama przyznaje, rynek jest coraz trudniejszy, nie narzeka na brak klientów. Nie straciła też serca do pracy, mimo że jest ona ciężka i wymagająca. – Kocham swoją pracę, ale brakuje mi już sił. Nie chcę jednak pozbawiać olsztynian Kolorowej. Mam nadzieję, że znajdzie się na nią solidny kupiec – mówi pani Stanisława.