Luty w kalendarzu, a za oknami wczesna wiosna. Pierwszy dzień po feriach zimowych na Warmii i Mazurach to przede wszystkim słońce i dodatnia temperatura. Czy tak będzie wyglądał ten tydzień?

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB w poniedziałek (08.02) olsztynianie będą mogli cieszyć się dość wysoką temperaturą – słupki w stolicy Warmii pokażą dziś nawet 9 st. C. Nie zabraknie też słońca, choć może momentami pokropić. Nadchodząca noc także z przelotnymi opadami deszczu, ale z dodatnią temperaturą – około 4 st. C.

Wtorek (09.02) będzie równie ciepły jak poniedziałek, jednak na olsztyńskim niebie będzie zdecydowanie więcej chmur. W środę (10.02) do zachmurzenia dojdą także skąpe opady i spadek temperatury – do 6 st. C w ciągu dnia. Jeszcze zimniej zrobi się w czwartek (11.02) – 4 kreski na plusie na termometrach – i tego dnia olsztynianie raczej nie mają co liczyć na słońce. W piątek (12.02) także dużo chmur, które mogą przynieść opady deszczu ze śniegiem, warto więc nie rezygnować jeszcze z czapek i kapturów. Słupki rtęci pokażą 5 st. C.

Weekend nie będzie już jednak tak pogodny jak początek tygodnia. Temperatura ma się wahać w granicach 3-5 st. na plusie przy dużym zachmurzeniu. Możliwe przelotne opady.