Policjanci zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który agresywnie zachowywał się wobec swojej partnerki. W rodzinie wszczęto procedurę Niebieskiej Karty. Sprawca znajdował się pod wpływem alkoholu. 

W miniony piątek dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany o awanturze domowej u jednej z rodzin na terenie gminy Srokowo. Z relacji zgłaszającej wynikało, że konkubent biega po mieszkaniu z młotkiem w ręku, grożąc jej pozbawieniem życia i awanturuje się. Interweniujący policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres.

Jak ustalili funkcjonariusze, 65-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec swojej partnerki. Wyzywał ją, bił, popychał, wykręcał ręce, dusił oraz, trzymając w ręku młotek, groził jej pozbawieniem życia – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Mundurowi agresywnego i pijanego Dawida W. zatrzymali w policyjnym areszcie.

Rodzina została objęta procedurą Niebieskiej Karty, uruchamianą we wszystkich przypadkach, w których w gronie najbliższych sobie osób zachodzi zjawisko przemocy. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie.

Według prawa kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności (…) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.