Wspólne działanie może skutkować pieniędzmi na zagospodarowanie najbliższego otoczenia. Rusza druga edycja konkursu „Zielona ławeczka”.

Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest budowanie sąsiedzkich relacji. Drogą może być zaangażowanie sąsiadów w powstawanie miniogrodów wokół budynków. Natomiast konsekwencją jest poprawa otoczenia.

Do konkursu mogą się zgłaszać sąsiedzkie, co najmniej 5-osobowe zespoły. Taka grupa wybiera teren do zagospodarowania w pobliżu miejsca zamieszkania i zachęca kolejnych sąsiadów do współpracy – wyjaśniają urzędnicy z olsztyńskiego ratusza.

Zespół należy zarejestrować do 15 kwietnia (TUTAJ). Natomiast na projekty organizatorzy czekają do końca kwietnia. Podpowiedzi dotyczące przygotowania i realizacji zadania można znaleźć na stronie projektu.

Internauci przez cały październik będą mogli głosować na przyjęte projekty. Maksymalna wysokość grantu to 1200 złotych – 800 zł na rośliny, podłoże i inne elementy aranżacji miniogrodów. Dodatkowo każdy zaakceptowany projekt dostanie zieloną ławeczkę wartości 400 zł.

Zielona-Laweczka-plakat