Choć nie tak popularny jak turystyczne kurorty, to zdecydowanie warty odwiedzenia. Podróżniczy portal zachwala Olsztyn.

Zestawienie siedmiu polskich miast, których odwiedzenie powinno być obowiązkiem, przygotował portal Skyscanner.pl. To bezpłatna, internetowa wyszukiwarka ofert związanych z podróżami, która możliwia planowanie i rezerwację wyjazdów w okazyjnych cenach. W portalu można też znaleźć informacje promujące turystykę.

Jak podkreślają autorzy, jest to subiektywna lista miast, które znajdują się poza głównym szlakiem turystycznym. Urzekają jednak lokalnym klimatem, dlatego warto do nich zajrzeć.

Miasto pośród 15 jezior może się pochwalić najpiękniej położonym kampusem w Polsce – czytamy w opisie dotyczącym Olsztyna. – Urok Starego Miasta łączy się tu z młodzieńczym wigorem i ciekawymi knajpkami. Olsztyn świetnie wykorzystuje walory przyrodnicze i wpisuje je w klimat miasta. Las Miejski, Promenada nad Jeziorem Długim oraz Park Centralny nad rzeką Łyną zapraszają spacerowiczów i rowerzystów.

Autorzy przypomnieli też, że właśnie w Olsztynie żył i prowadził ważne badania Mikołaj Kopernik. Wśród zabytków, poza zamkiem, zwrócono uwagę na bazylikę św. Jakuba.

Stolicy województwa warmińsko-mazurskiego w zestawieniu towarzyszą Przemyśl, Słupsk, Lublin, Kielce, Płock oraz Świdnica.