Dość nietypowe zgłoszenie przyjęli w nocy szczycieńscy policjanci. Zgłaszająca 49-latka poinformowała ich, że jest poszukiwana, spakowana i czeka na nich. Policjanci zatrzymali pijaną kobietę, która faktycznie była poszukiwana i najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

W czwartek (4.02) około godz. 23.30 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji usłyszał w słuchawce kobiecy głos, informujący, że „jestem już spakowana, poszukiwana i mam zostać dowieziona do więzienia dla kobiet w Ostródzie”. Na miejsce zgłoszonej interwencji natychmiast pojechali policjanci.

Niestety, zgłaszająca nie chciała już otworzyć drzwi, zrobił to dopiero po dłuższym czasie jej konkubent. Okazało się, że 49-latka nie była ani spakowana, ani ubrana, była za to pijana. W organizmie miała blisko 2 promile alkoholu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Zgadzała się jednak najistotniejsza informacja – funkcjonariusze potwierdzili w policyjnych systemach informatycznych, że kobieta faktycznie była poszukiwana przez sąd w Szczytnie do odbycia kary pozbawienia wolności.

Została ona zatrzymana przez policjantów i noc spędziła w policyjnej celi. Teraz najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.