Barbara Z. będzie odpowiadać za przyjęcie korzyści majątkowej. Śledczy badają również inne sprawy prowadzone na początku tego roku przez urzędniczkę. 

Przypomnijmy – wczoraj (4.02) wojewódzka konserwator zabytków z Olsztyna została zatrzymana przez białostockich funkcjonariuszy CBA, którzy ustalili, że w jednej z prowadzonych przez nią spraw mogło dojść do korupcji. Agenci Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku działali na polecenie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. W ramach działań przeszukano m.in. gabinet służbowy wojewódzkiej konserwator.

Prokuratura postawiła już Barbarze Z. zarzut dotyczący przyjęcia korzyści majątkowej w postaci obrazu – podaje Radio Olsztyn. Na razie nie wiadomo, ile warte jest to dzieło sztuki. Urzędniczka nie przyznała się jednak do winy i nie złożyła wyjaśnień w tej sprawie. Jako że śledczy uznali, że nie trzeba wobec niej stosować środków zapobiegawczych, po wykonaniu niezbędnych czynności została zwolniona do domu.

Wczoraj (4.02) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego poza Barbarą Z. zatrzymali w tej sprawie także drugą osobę, która jest przedsiębiorcą.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
aro

skonczy sie ze nic nie udowodnia i rozejdzie sie po kosciach

meor

Powinno się zastosować prawo Piłsudskiego z 1921 roku, czyli kula w łeb i do piachu.

Stażystka

To teraz Pani A.Bl nie będzie już miała w pracy tak łatwo 🙂

wpDiscuz