Jak się okazało, kierowca osobówki wsiadł za kółko mimo sądowego zakazu prowadzeniu pojazdów. Skontrolowali go policjanci, gdy przekroczył prędkość o 71 km/h w obszarze zabudowanym.

W środę około godz. 22 funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki zatrzymali kierującego pojazdem marki porsche, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 121 km/h. 32-letni kierowca przekroczył prędkość o 71 km/h.

W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Olsztyna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – Za popełnione wykroczenie 32-latek został ukarany mandatem karnym, a na jego koncie pojawiły się punkty karne.

Mężczyzna poniesie również odpowiedzialność za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje za to karę 3 pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
pan jan

to aż ich trzech pozbawią wolności ? 🙂 a tak poważnie to bzdura nikogo w Polsce nie sadzają za jazdę bez uprawnień nawet recydywistów

Rafal

Prędkość NATŚWIETNA ;D współczuję chopakowi 121… trochę smutne 😛 tym bardziej że w urzędach kradną na pochybel i nawet punktów nie dostają 😛

Marek

Ostatni smiertelny wypadek byl z udzialem tramwajow…

Polonista

Błędy stylistyczne i powtórzenia w 5 zdaniach – tragedia

Wojtek

nie lubie tej nagonki na kierowców, stało sie coś? ktoś ucierpiał? tak naprawdę chodzi o golenie ludzi z kasy a nie o bezpieczeństwo… :/

Konrad

Brawo 🙂 pomyliło się mu z autostradą…i się jeszcze nie rozbujał

Anonimowo

„zakazu prowadzeniu pojazdów”, „karę 3 pozbawienia wolności” WTF, czy teraz nikt nie sprawdza artykułów przed opublikowaniem?

kmtpr

3 „lat” zabrakło

wpDiscuz