Członkowie Stowarzyszenia Forum Rozwoju Olsztyna zachęcają do udziału w projekcji filmu „Miasto w ruchu” i towarzyszącej jej dyskusji. 

Życie w miejskiej dżungli, rozwój miast, a także ich upadek – to będą główne tematy cyklu filmowego, jaki organizują olsztyńscy społecznicy.

Celem spotkań jest wyjaśnienie paradoksów i wyzwań, z jakimi na co dzień mają do czynienia projektanci nowoczesnych miast, związanych z polityką transportową, zrównoważonym rozwojem i kształtowaniem przyjaznej przestrzeni – precyzują członkowie Forum Rozwoju Olsztyna. – Jak takie problemy rozwiązuje się w innych miejscach na świecie? Które z tych rozwiązań dałoby się wprowadzić również u nas?

Pierwszą propozycją filmową dla olsztynian jest obraz „Miasto w ruchu” („Contested Streets: Breaking New York City Gridlock”), opowiadający losy ulic Nowego Jorku od czasu, gdy nie poruszały się jeszcze po nich żadne samochody aż do dziś. Najludniejsze miasto Stanów Zjednoczonych porównuje się w kontekście ruchu samochodowego do europejskich stolic: Londynu, Paryża i Kopenhagi.

Po seansie przewidziano dyskusję poruszającą problematykę podjętą w filmie.

Ze względów organizacyjnych chętni do udziału w projekcji proszeni są o bezpłatne zarejestrowanie się TUTAJ.

Miejskie kino z FRO: „Miasto w ruchu” odbędzie się w środę (3.02) o godz. 18 w TasBike Coffee Shop & Service (ul. Skłodowskiej Curie 12a/1).