Społecznicy organizują miejskie kino

  5
  Fot. Facebook/ Miejskie kino z FRO: "Miasto w ruchu".

  www.rabatol.pl  Członkowie Stowarzyszenia Forum Rozwoju Olsztyna zachęcają do udziału w projekcji filmu „Miasto w ruchu” i towarzyszącej jej dyskusji. 

  Życie w miejskiej dżungli, rozwój miast, a także ich upadek – to będą główne tematy cyklu filmowego, jaki organizują olsztyńscy społecznicy.

  Celem spotkań jest wyjaśnienie paradoksów i wyzwań, z jakimi na co dzień mają do czynienia projektanci nowoczesnych miast, związanych z polityką transportową, zrównoważonym rozwojem i kształtowaniem przyjaznej przestrzeni – precyzują członkowie Forum Rozwoju Olsztyna. – Jak takie problemy rozwiązuje się w innych miejscach na świecie? Które z tych rozwiązań dałoby się wprowadzić również u nas?

  Pierwszą propozycją filmową dla olsztynian jest obraz „Miasto w ruchu” („Contested Streets: Breaking New York City Gridlock”), opowiadający losy ulic Nowego Jorku od czasu, gdy nie poruszały się jeszcze po nich żadne samochody aż do dziś. Najludniejsze miasto Stanów Zjednoczonych porównuje się w kontekście ruchu samochodowego do europejskich stolic: Londynu, Paryża i Kopenhagi.

  Po seansie przewidziano dyskusję poruszającą problematykę podjętą w filmie.

  Ze względów organizacyjnych chętni do udziału w projekcji proszeni są o bezpłatne zarejestrowanie się TUTAJ.

  Miejskie kino z FRO: „Miasto w ruchu” odbędzie się w środę (3.02) o godz. 18 w TasBike Coffee Shop & Service (ul. Skłodowskiej Curie 12a/1).

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Ciekawa akcja

  Burbon

  Będzie to wyglądało tak, że przyjdzie 6 osób (5 to organizatorzy), popychanie pierdół i bicie piany 2h i się rozejdą do domów… A przepraszam …… kawa i poczęstunek jeszcze:):)

  nice 🙂

  Porównanie wsi Olsztyn do miast typu Nowy Jork, Londyn, Paryż czy Berlin to kompletna pomyłka. To jak porównanie glisdy do węgorza, łuczywa do promiennika itd…

  bingo

  wpDiscuz