Przede wszystkim na terenie północnej części Polski prognozowane jest wystąpienie porywistego wiatru. Ostrzeżenie meteorologiczne dotyczy również Warmii i Mazur.

Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB w naszym województwie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 40 km/h, w porywach nawet do 80 km/h, wiejącego z zachodu i południowego zachodu. Ostrzeżenie ważne jest do 3 lutego do godz. 16.

Poza tym w Olsztynie pogoda raczej przypomina wczesną wiosnę, mimo że mamy początek lutego. W środę (3.02) w stolicy Warmii i Mazur mogą wystąpić słabe przelotne opady deszczu przy maksymalnej temperaturze 4 st. C. W czasie nadchodzącej nocy słupki rtęci pokażą 1 st. powyżej zera, możemy się również spodziewać opadów deszczu ze śniegiem. Podobna pogoda będzie w czwartek (4.04) – tego dnia może poprószyć śnieg, ale na termometrach nadal będzie dodatnia temperatura (3 st. C). Sucho ma być dopiero w piątek (5.02), jednak nad Olsztynem wciąż sporo chmur, które będą zapowiedzią wilgotnego, ale ciepłego weekendu.