Fatalna sytuacja finansowa klubu przekłada się bezpośrednio także grę samych piłkarzy. Do skutku nie dojdą najbliższe spotkania sparingowe, które miała rozegrać Duma Warmii.

Runda wiosenna za pasem, a losy Stomilu wciąż się ważą. Na gwałt szukani są sponsorzy i zbierane są pieniądze, które mają uratować olsztyński klub. Tymczasem skutki problemów finansowych Dumy Warmii widać także w kalendarzu pierwszoligowej drużyny. Jak podaje stomil.olsztyn.pl, najbliższe spotkania sparingowe zostają odwołane. W środę piłkarze z Olsztyna mieli zagrać z trzecioligowym Sokołem Ostróda, a w sobotę z Arką Gdynia. Portal cytuje trenera Stomilu, który twierdzi, że „nie mamy takiej kadry, żeby w tym momencie rozgrywać spotkania”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu miasto odmówiło wsparcia klubu kwotą 1,4 mln złotych, co spowodowało wzburzenie szczególnie w środowisku kibiców biało-niebieskich. Miłośnicy Stomilu nie tracą jednak nadziei i apelują o udział w internetowej zbiórce funduszy „Milion dla Stomilu”.

Więcej o sprawie oraz argumentach samego prezydenta w sprawie finansowania przez ratusz olsztyńskiej piłki czytaj TUTAJ.