Pracownicy jednego z klubów studenckich zlokalizowanego w Kortowie ujęli 26-latka, który z szatni lokalu ukradł dwie krótkofalówki i elementy garderoby. Mieszkaniec Olsztyna trafił do policyjnej celi. 

Informację o ujęciu sprawcy kradzieży olsztyńscy policjanci dostali wczoraj (31.01) około godz. 22.30. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna zabrał rzeczy z szatni klubu studenckiego na terenie Kortowa. Na miejsce skierowano patrol.

Interweniujący funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającymi ustalili, że 26-latek był tego dnia pierwszym klientem.

Z uwagi na to, że mężczyzna dziwnie się zachowywał, kręcił się po szatni i sprawdzał meblowe szuflady, został wyproszony z klubu – informują funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. – Gdy pracownicy zorientowali się, że mężczyzna, wykorzystując ich nieuwagę, zabrał z szatni nie swoje rzeczy, ruszyli za nim w pościg. Kilka minut później ujęli go na jednej z ulic osiedla.

26-latek oddał skradzione rzeczy: zdążył zabrać dwie radiostacje, elementy garderoby i kilka numerków z szatni. Pokrzywdzony wycenił wartość swoich strat na 500 zł. Sprawca przyznał się do winy.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Prawdopodobnie dziś po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 5 lat pozbawienia wolności.