Mimo że nowo otwarte lotnisko obsługuje na razie jeden przewoźnik – SprintAir – loty realizowane przez niego z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury cieszą się dużym zainteresowaniem. 

Ponad 200 pasażerów skorzystało w pierwszym tygodniu funkcjonowania mazurskiego lotniska z połączeń obsługiwanych przez SprintAir – podaje rynekinfrastruktury.pl. Pasażerowie nowo otwartego Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury chętnie korzystają z usług polskiego przewoźnika na obu dostępnych trasach – do Krakowa i Berlina.

Jak podkreśliła w rozmowie z portalem Adriana Fibingier-Pawelska, kierownik ds. marketingu SprintAir, jest to bardzo dobry wynik, zważywszy na fakt, że są to statystyki z pierwszego tygodnia i, co najważniejsze, widać w nich wyraźnie trend rosnący. Pierwszy pasażerski lot z Szyman odbył się 21 stycznia.

Według Fibingier-Pawelskiej liczby dotyczące lotów są „obiecujące” i przewoźnik ma nadzieję utrzymać wysoką frekwencję w granicach 75-80 proc.

Początkowo bilety na loty realizowane z Mazur przez SprintAir można było rezerwować tylko przez Internet – od kilku dni możne je także nabyć w punkcie sprzedaży zlokalizowanym na terenie terminalu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury (czytaj TUTAJ).

[custom-related-posts title=”Pisaliśmy o tym” order_by=”title” order=”ASC” none_text=”None found”]