Tymczasowy parking został zlokalizowany przy al. Sikorskiego w Olsztynie. Dotychczasowa zajezdnia przy ul. Kołobrzeskiej została zaadaptowana na potrzeby taboru tramwajowego. 

Od dziś (1.02) część autobusów MPK parkuje na nowym placu postojowym, który powstał przy al. Sikorskiego 27, naprzeciwko hipermarketu Real. – Plac może pomieścić do 35 pojazdów – precyzje Cezary Stankiewicz, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie. – Pozwoli on skrócić czas dojazdu pierwszych autobusów do przystanków w południowej i wschodniej części miasta. 

Inwestycja została zrealizowana z budżetu tzw. projektu tramwajowego. Plac został ukończony w grudniu minionego roku, a odebrany został w ubiegłym miesiącu. Dotychczasową zajezdnię autobusową przy ul. Kołobrzeskiej zajęły składy tramwajowe, które od końca 2015 roku uzupełniają miejską sieć komunikacyjną. Obecnie MPK w Olsztynie dzierżawi także część bazy PKS Olsztyn przy ul. Towarowej.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Mateusz

Nie zgadzam się z tym

Przemysław

Jerzy Gozdek I przy okazji podzielono zajezdnię

Jerzy

I to się nazywa niegospodarność i marnowanie pieniędzy podatnika. Zamiast pozostawić starą bazę autobusową dla autobusów a bazę tramwajową umieścić w okolicy ul Płoskiego, niedaleko krańcówki na Kanta to przyjęto najbardziej nieoptymalne rozwiązanie…

x

Gdzie koło Płoskiego chciałbyś umieścić zajezdnię tramwajową ?

wpDiscuz