Olsztyńskie biletomaty: drobne wpłacaj w banknotach

  4

  www.rabatol.pl  Ten komunikat z pewnością zdziwił pasażerów chcących zakupić bilety w automatach zlokalizowanych w różnych punktach miasta. Jak zapłacić odliczoną kwotą w banknotach za bilet, który kosztuje np. 1,45 zł?

  Usterki i awarie biletomatów z Olsztyna nie są niestety nowością dla pasażerów miejskiej komunikacji. Problemy z płatnością kartą spowodowane zrywaniem się połączenia sieciowego biletomatu z systemem obsługi płatności bezgotówkowych czy brak drobnych do wydania reszty w automacie, mimo że, jak zapewniają urzędnicy, są one na bieżąco uzupełniane, nie są wcale rzadkością.

  Nie tylko z płatnością kartą są jednak problemy. Na panelu dotykowym w biletomacie pojawiają się też czasami informacje: „Przepraszamy, banknoty nie są przyjmowane” lub „Przepraszamy, automat chwilowo nie przyjmuje monet”. Zdarza się też komunikat „Płać odliczoną kwotą w banknotach. Automat nie przyjmuje monet” – szczególnie zaskakujący, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w ofercie sprzedażowej są bilety za 1,45 zł czy 2,90 zł. Oczywiście można wtedy skorzystać z płatności kartą – jeśli na ekranie nie pokaże się dobrze znany użytkownikom biletomatów komunikat „Płatność kartą nie jest możliwa”.

  Wszystkie informacje o nieprawidłowym działaniu automatów Zarząd Dróg Zieleni i Transportu przekazuje wykonawcy systemu. Firmia Sprint ma je usuwać w ramach gwarancji.

  [custom-related-posts title=”Pisaliśmy o tym” order_by=”title” order=”ASC” none_text=”None found”]

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Niestety to automaty prawidłowo nie działają

  Mennica polska powinna po prostu zacząć produkować nowe banknoty specjalnie dla Olsztyna – o wartościach biletów 😉

  kostya

  Zawsze jest opcja płątnością mobilet 🙂 Bilet w telefonie 🙂

  joł joł

  no proszę Cię, czego Ty oczekujesz…? społeczeństwo jest za głupie… Lepiej stękać, że nie działa ;]

  wpDiscuz