Duma Warmii nie dostanie od miasta 1,4 mln złotych, o które wnioskowały władze klubu – taką decyzję podjęli akcjonariusze spółki Stomilu Olsztyn. 

Sytuacja olsztyńskiego Stomilu staje się coraz trudniejsza. Poważne kłopoty finansowe znacząco utrudniają normalne funkcjonowanie klubu i regularne wypłacanie pensji jego zawodnikom i pozostałym pracownikom. Stawiają pod znakiem zapytania także sportowe losy piłkarzy i występ drużyny w rundzie wiosennej.

Odpowiedzi w sprawie przyszłości Stomilu miało udzielić walne zebranie akcjonariuszy spółki akcyjnej Stomilu Olsztyn. I tak się stało, jednak nie jest to odpowiedź pozytywna dla Dumy Warmii.

Jak podaje stomil.olsztyn.pl, rada nadzorcza negatywnie zaopiniowała budżet klubu na 2016 rok. A to oznacza, że Stomil nie dostanie wsparcia finansowego w wysokości 1,4 mln, o które zabiegał.

Jak stwierdził Piotr Grzymowicz, prezydent miasta Olsztyna, które jest głównym akcjonariuszem, obecnie nie ma w budżecie pieniędzy na utrzymanie w naszym mieście zawodowej piłki. Pieniądze znajdą się jednak dla trenującej w klubie młodzieży.

Być może brak płynności finansowej zmusi prezesa Stomilu, Mariusza Borkowskiego, do złożenia wniosku o upadłość spółki.

W ostatnim czasie klub na własną rękę postanowili ratować sami piłkarze, którzy ogłosili, że szukają sponsorów chętnych do wsparcia drużyny – jedna firma miałaby objąć patronatem finansowym jednego zawodnika ekipy piłkarskiej z Olsztyna (czytaj TUTAJ).

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
bananek8383
Takiego prezydenta se wybraliście… nazywając go pajacem czy kanciarzem to obraza dla tych określeń… wielki biznesmen nie potrafiący nic utrzymać w mieście, jedna wielka szajka cwaniaków… temu w kieszeń, tamtemu pozwolenie a waam nie ! bo z was Ja nic nie mam… i tak to się odbywa, rozmowy społeczne po kątach, projekty społeczne lekceważone, inwestycje bez sensu… aż mi wstyd że w Olsztynie są takie osoby… nawet studenci nie kierują się bo tu Olsztyn, Kortowo okej ale „Olsztyn” to dla części wieś na kołach którą prowadzi ślepy… stworzy coś ale nie pomyśli o logicznym transporcie… np. warszawska – stara prawocheńskiego… Czytaj więcej »
Krzysztof
gb

wstyd dla miasta!

wpDiscuz