Jaka ma być olsztyńska Łynostrada? Głos mają mieszkańcy

  4
  Fot. Facebook/lynostrada.

  www.rabatol.pl  Odseparowana czy wspólna? Asfaltowa czy utwardzona? Na takie między innymi pytania olsztynianie będą mieli okazję odpowiedzieć w najbliższych tygodniach. Ruszyła akcja ankietowa na temat założeń przyszłej trasy pieszo-rowerowej nad rzeką Łyną.

  Koncepcja budowy Łynostrady to zwycięski projekt ostatniej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego w kategorii projektów ogólnomiejskich. Pomysł budowy nadrzecznej promenady, zgłoszony przez stowarzyszenia Forum Rozwoju Olsztyna oraz Wizja Lokalna, uzyskał około 2,5 tys. z 14 tys. oddanych w ramach OBO głosów.

  Projekt powoli nabiera kształtów. Ratusz zapowiada, że dokumentacja i pozwolenia będą gotowe do końca kwietnia. Tymczasem wnioskodawcy ze stowarzyszeń Wizja Lokalna i Forum Rozwoju Olsztyna już teraz postanowili zapytać mieszkańców o zdanie.

  Składając w zeszłym roku projekt Łynostrady, celowo nie definiowaliśmy jego parametrów. Chcieliśmy, by inicjatywa ta była do końca obywatelska. Dzięki akcji ankietowej i późniejszym konsultacjom każdy może mieć wpływ na koncepcję zagospodarowania terenów nad Łyną – przekonuje Paweł Klonowski ze stowarzyszenia Wizja Lokalna.

  W zapowiadanej ankiecie mieszkańcy znajdą pytania o charakter tras, umiejscowienie względem rzeki, sposób odseparowania, rodzaj nawierzchni, sposób oświetlenia i rodzaje infrastruktury dodatkowej.

  Akcja ankietowa potrwa do końca lutego, następnie wyniki przekazane zostaną projektantowi trasy, wyłonionemu już zresztą przez Urząd Miasta. Kolejnym etapem działań będą konsultacje społeczne, które wspólnie z miejskimi urzędnikami będziemy chcieli przeprowadzić po zakończeniu wstępnych prac projektowych – mówi Rafał Ostoja-Lniski, koordynator badań.

  Na bazie otrzymanych wyników przygotowany zostanie raport, który ma wskazać projektantowi tras kierunek prac.

  Ankietę dotyczącą Łynostrady można wypełnić raz. Znajdziesz ją TUTAJ.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  Anonimowo

  1,4 na wasza debilna pilke nic nie da :p Poziom polskiej pilki ile by pieniedzy nie wpompowal to i tak dno 🙂

  A może by tak naprawić kilka ulic w mieście np. partyzantów?

  Grzybowicz na Stomil nie dal 1,4 mln, ale na nowe auto dla ratusza i projekt jakiejs chujostrady ma??? Won z ratusza oszuscie pierdolony!

  wpDiscuz