Olsztyn
czwartek, 28 marca, 2024

Jabłoński walczy o kolejne mistrzostwo

OlsztynJabłoński walczy o kolejne mistrzostwo

Jeszcze nie zdążył ochłonąć po zdobyciu trzeciego z rzędu, a dziesiątego w karierze tytułu mistrza świata, a już walczy o kolejne laury. Karol Jabłoński w czołówce stawki w Bojerowych Mistrzostwach Europy.

Po raz pierwszy w historii Karol Jabłoński wystartował jako reprezentant Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego.

Żeglowałem poprawnie taktycznie i konserwatywnie, nie ryzykując kolizji i sytuacji protestowych – tak olsztyński zawodnik tuż po ogłoszeniu wyników napisał na swojej stronie internetowej. – Jestem niesamowicie szczęśliwy. Dziękuje wszystkim za trzymanie kciuków  i ,,zdrowaśki’’. Bez tego na bank bym nie wygrał.

Tym samym 53-letni zawodnik został najstarszym zawodnikiem Mistrzostw Świata, który zdobył złoty medal.

Ale nasz powód do dumy jest tym większy, że wicemistrzem świata został również zawodnik z naszego miasta – Michał Burczyński z AZS UWM Olsztyn – informuje Urząd Miasta Olsztyna.

Areną zmagań Mistrzostw Świata i Europy od 23 stycznia jest jezioro Glan, blisko miejscowości Norrköping, w Szwecji. W regatach startowało 160 zawodników. W weekend dowiemy się, komu udało się zdobyć podium Mistrzostw Europy.