Otwarcie w Olsztynie nowego hipermarketu francuskiej sieci już wkrótce. Zmiana sklepowego szyldu pociągnie za sobą także zmiany w komunikacji.

W 2014 roku Auchan wykupiło sieć sklepów Real. Rebranding hipermarketów miał się odbywać stopniowo zależnie od postępu negocjacji związanych z wysokością czynszów. W końcu przyszedł także czas na Olsztyn.

Od 3 lutego w budynku, który dotychczas zajmował Real, będzie się mieścił pierwszy olsztyński sklep Auchan. Jednak to właśnie od nazwy hipermarketu Real zapożyczył nazwę jeden z przystanków znajdujących się przed kompleksem na al. Sikorskiego. Wymiana szyldu wymusi więc w konsekwencji także pewne zmiany dla pasażerów miejskiego transportu.

– Nazwę przystanku zmienimy dopiero, gdy już dokona się zmiana nazwy sklepu – informuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Czy nazwa „Real” zostanie automatycznie zastąpiona „Auchan”? – Nie zapadła jeszcze decyzja, czy zaczerpniemy nową nazwę od sklepu – odpowiada rzecznik drogowców.

Nazwy olsztyńskich przystanków zgodnie z przyjętą zasadą w pierwszej kolejności mają odnosić się do nazw ulic poprzecznych, placów lub rond. Na drugim miejscu są budynki użyteczności publicznej, jak urzędy, teatry czy placówki edukacyjne, a dopiero po nich bierze się pod uwagę nazwy znajdujących się w pobliżu charakterystycznych obiektów, np. przystanki „OBI” czy „Galeria Warmińska”.