Real znika z Olsztyna, a co z nazwą przystanku?

  56
  Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

  www.rabatol.pl  Otwarcie w Olsztynie nowego hipermarketu francuskiej sieci już wkrótce. Zmiana sklepowego szyldu pociągnie za sobą także zmiany w komunikacji.

  W 2014 roku Auchan wykupiło sieć sklepów Real. Rebranding hipermarketów miał się odbywać stopniowo zależnie od postępu negocjacji związanych z wysokością czynszów. W końcu przyszedł także czas na Olsztyn.

  Od 3 lutego w budynku, który dotychczas zajmował Real, będzie się mieścił pierwszy olsztyński sklep Auchan. Jednak to właśnie od nazwy hipermarketu Real zapożyczył nazwę jeden z przystanków znajdujących się przed kompleksem na al. Sikorskiego. Wymiana szyldu wymusi więc w konsekwencji także pewne zmiany dla pasażerów miejskiego transportu.

  – Nazwę przystanku zmienimy dopiero, gdy już dokona się zmiana nazwy sklepu – informuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Czy nazwa „Real” zostanie automatycznie zastąpiona „Auchan”? – Nie zapadła jeszcze decyzja, czy zaczerpniemy nową nazwę od sklepu – odpowiada rzecznik drogowców.

  Nazwy olsztyńskich przystanków zgodnie z przyjętą zasadą w pierwszej kolejności mają odnosić się do nazw ulic poprzecznych, placów lub rond. Na drugim miejscu są budynki użyteczności publicznej, jak urzędy, teatry czy placówki edukacyjne, a dopiero po nich bierze się pod uwagę nazwy znajdujących się w pobliżu charakterystycznych obiektów, np. przystanki „OBI” czy „Galeria Warmińska”.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Głupie pytanie, o tramwaje nie pytaliśmy to i w tym przypadku zrobią to co zawsze! !!!

  Real zmienia się w Auchan więc nie wiem w czym rzecz, Jeśli dogadają się właściciele obiektu z zarządcą przystanku to nazwa przystanku przybierze taką właśnie nową nazwę i po krzyku.

  Pod artykułem ktoś dał fajny pomysł. Żeby nazwać jedną wspólną nazwą cały kompleks. Np. Park Handlowy Nagórki. Po drugiej stronie Sikorskiego też mają powstać sklepy…

  Anonimowo

  Proponuje ” Zajezdnia MPK – Jaroty”

  lub z racji stażu… media-markt

  przystanek (czytane) Osząą

  Ja proponuję ‚Oszołom’ 😊

  Szalejące tulipany 👍

  Przystanek Media Markt brzmi dumnie

  Jk

  „nie dla idiotów” 😉

  jak nie Real to może Barcelona ?

  hhhj

  ty jesteś głupi tak

  wpDiscuz