Otwarcie w Olsztynie nowego hipermarketu francuskiej sieci już wkrótce. Zmiana sklepowego szyldu pociągnie za sobą także zmiany w komunikacji.

W 2014 roku Auchan wykupiło sieć sklepów Real. Rebranding hipermarketów miał się odbywać stopniowo zależnie od postępu negocjacji związanych z wysokością czynszów. W końcu przyszedł także czas na Olsztyn.

Od 3 lutego w budynku, który dotychczas zajmował Real, będzie się mieścił pierwszy olsztyński sklep Auchan. Jednak to właśnie od nazwy hipermarketu Real zapożyczył nazwę jeden z przystanków znajdujących się przed kompleksem na al. Sikorskiego. Wymiana szyldu wymusi więc w konsekwencji także pewne zmiany dla pasażerów miejskiego transportu.

– Nazwę przystanku zmienimy dopiero, gdy już dokona się zmiana nazwy sklepu – informuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Czy nazwa „Real” zostanie automatycznie zastąpiona „Auchan”? – Nie zapadła jeszcze decyzja, czy zaczerpniemy nową nazwę od sklepu – odpowiada rzecznik drogowców.

Nazwy olsztyńskich przystanków zgodnie z przyjętą zasadą w pierwszej kolejności mają odnosić się do nazw ulic poprzecznych, placów lub rond. Na drugim miejscu są budynki użyteczności publicznej, jak urzędy, teatry czy placówki edukacyjne, a dopiero po nich bierze się pod uwagę nazwy znajdujących się w pobliżu charakterystycznych obiektów, np. przystanki „OBI” czy „Galeria Warmińska”.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Przemek

Głupie pytanie, o tramwaje nie pytaliśmy to i w tym przypadku zrobią to co zawsze! !!!

Łukasz

Real zmienia się w Auchan więc nie wiem w czym rzecz, Jeśli dogadają się właściciele obiektu z zarządcą przystanku to nazwa przystanku przybierze taką właśnie nową nazwę i po krzyku.

Jarosław

Pod artykułem ktoś dał fajny pomysł. Żeby nazwać jedną wspólną nazwą cały kompleks. Np. Park Handlowy Nagórki. Po drugiej stronie Sikorskiego też mają powstać sklepy…

Anonimowo

Proponuje ” Zajezdnia MPK – Jaroty”

Grzechu

lub z racji stażu… media-markt

Grzechu

przystanek (czytane) Osząą

Robert

Ja proponuję ‚Oszołom’ 😊

Pawę

Szalejące tulipany 👍

Tomek

Przystanek Media Markt brzmi dumnie

Jk

„nie dla idiotów” 😉

Paragon

jak nie Real to może Barcelona ?

hhhj

ty jesteś głupi tak

wpDiscuz