Będą zmagać się z nieubłaganym żywiołem, wystawiać na próbę swoje człowieczeństwo i walczyć z nadprzyrodzonymi mocami – bohaterowie wchodzących na ekrany kin premier nie mają łatwego życia. Czy uda im się przetrwać? Sprawdźcie, jakie nowości czekają w najbliższy piątek (29.01) w olsztyńskim Multikinie.

  • Zjawa” to najnowszy film nagrodzonego Oscarem za „Birdmana” Alejandro Gonzáleza Iñárritu, ekranizacja powieści Michaela Punke z nominowanym do Oscara Leonardo DiCaprio („Wilk z Wall Street”) w roli głównej. Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przez niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się z morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela (Tom Hardy), który porzuca go z dala od cywilizacji bez nadziei na ratunek.

  • W filmie „The Boy” amerykańska niania, Greta (Lauren Cohan), otrzymuje wymarzoną pracę w angielskiej posiadłości. Na miejscu okazuje się, że syn państwa Heelshire – Brahms, który ma być jej podopiecznym, to lalka ludzkich rozmiarów. Początkowo Greta podchodzi do zlecenia z przymrużeniem oka, traktując Brahmsa jako przejaw dziwactwa zmanierowanych bogaczy. Jednak kiedy łamie zasady kodeksu opieki nad „synkiem”, do którego przestrzegania zobowiązali ją pracodawcy, dochodzi do serii przerażających zdarzeń. Dziewczyna zaczyna podejrzewać, że lalka nawiedzona jest przez złowrogą, mroczną siłę.

  • Trzecia propozycja to trzymający w napięciu thriller „Czas próby”, który przedstawia opartą na faktach historię morskiej akcji ratowniczej u wschodnich wybrzeży USA. 18 lutego 1952 r. we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych uderza potężny sztorm, który rujnuje nadmorskie miasteczka i niszczy statki. Jest wśród nich zmierzający do Bostonu tankowiec Pendleton. Sztorm dosłownie rozrywa jednostkę na pół. Ponad 30-osobowa załoga zostaje uwięziona w rufowej części statku, która szybko pogrąża się w morskich odmętach. Drugi mechanik, Ray Sybert (Casey Affleck), jedyny starszy oficer na pokładzie, szybko orientuje się, że to właśnie on musi przejąć dowodzenie nad przerażonymi marynarzami, zmotywować ich do porzucenia wzajemnych urazów, by mogli wspólnie stawić czoła jednej z najstraszliwszych burz w historii tej części świata.

  • Odlotowa przygoda” to historia dzielnego dwunastolatka Mike’a Goldwinga. Dziadek Mike’a był przed laty astronautą, w kosmiczne ślady poszedł także jego syn. Od lat nie rozmawiają ze sobą. Największym marzeniem Mike’a jest próba „zatknięcia flagi”, czyli oznaczenia swego zwycięstwa we wszystkim, co robi. Najbardziej na świecie chciałby jednak pogodzić ze sobą zwaśnionych członków rodziny. Aby tego dokonać, będzie musiał zmierzyć się z wielkim wyzwaniem – dotrzeć na Księżyc i tam zatknąć największą flagę świata, zastępując tę, którą pozostawili członkowie misji Apollo XI. Wspólnie z przyjaciółmi – Amy, Martym i Igorem, szalonym aligatorem, oraz nieco oldschollowym dziadkiem Mike’a – Frankiem, wyruszą w szaloną podróż na Księżyc, by pokrzyżować plany ekscentrycznego milionera, który nie tylko chce wymazać dotychczasową historię kosmicznych eksploracji, ale także skolonizować Srebrny Glob.

  • Piątkowe premiery to jednak nie wszystko. Już 9 lutego odbędzie się kolejna edycja Kina Na Obcasach, a w nim jak zawsze – oprócz kobiecych atrakcji i konkursów z nagrodami – także filmowa propozycja. Tym razem panie będą mogły zobaczyć przedpremierowo film „Brooklyn„. Opowiada on historię irlandzkiej imigrantki, która musi wybrać między dwoma mężczyznami, dwoma krajami i dwiema wersjami swojej przyszłościami. Film w reżyserii Johna Crowley’a to wzruszająca opowieść o rozstaniach, tęsknocie i miłości oraz niespodziewanych kolejach losu. Akcja rozgrywa się w latach 50. XX wieku, niedługo po zakończeniu drugiej wojny światowej i skupia się na młodej dziewczynie, która decyduje się na wyjazd do dalekich Stanów Zjednoczonych – podobnie jak tysiące Europejczyków. Scenariusz napisany przez Nicka Hornby’ego na podstawie powieści „Brooklyn”, którą w 2009 roku wydał Colm Tóibin.

  • Wśród przedpremierowych pokazów nie zabraknie również polskiej propozycji – 8 lutego w ramach cyklu „Kocham Kino” będzie można obejrzeć film „Na granicy„, inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię ojca (Chyra) i dwóch synów (Bielenia, Henriksen), którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości. Film to debiut fabularny Wojciecha Kasperskiego, wielokrotnie nagradzanego dokumentalisty, znanego m.in. z filmu „Nasiona”.

Pełny repertuar Multikina Olsztyn oraz informacje o wszystkich wydarzeniach specjalnych znajdziesz TUTAJ.