Wznowienie prac na skrzyżowaniu Kościuszki i Kętrzyńskiego

  3

  www.rabatol.pl  Dzisiejszej nocy (27/28.01) rozpoczęły się ponowne prace na tym odcinku, które mają na celu usunięcie usterki kanalizacji sanitarnej. 

  Prace nad udrożnieniem instalacji sanitarnej w tym rejonie rozpoczęto 15 grudnia i trwały one około miesiąca. Robotnicy zajmowali się okolicznymi studzienkami, które zostały zatkane podczas budowy tramwajowego torowiska. Niestety, prace znacząco utrudniały ruch drogowy nie tylko w obrębie skrzyżowania, lecz także na sąsiednich ulicach – jeden pas ul. Kętrzyńskiego był niedostępny dla kierowców.

  W połowie stycznia roboty zostały zakończone, a ruch się unormował. Jak się okazuje, nie na długo – dziś w nocy (27/28.01) w obrębie skrzyżowania ulic Kościuszki i Kętrzyńskiego prace związane z usunięciem usterki kanalizacji sanitarnej zostały wznowione przez wykonawcę odcinka linii tramwajowej.

  Jak podaje Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, będzie to oznaczało także zmianę w organizacji ruchu. Jezdnia ul. Kętrzyńskiego (w kierunku od pl. Bema do skrzyżowania z ul. Dworcową) na kilkunastometrowym odcinku przed i za skrzyżowaniem będzie zawężona do jednego pasa ruchu.

  Tym razem roboty będą jednak prowadzone w godzinach nocnych. W dzień będzie przywracana stała organizacja ruchu. Wykonanie robót ma zająć trzy noce.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  big

  znowu większość poczciwie będzie stała na jednym pasie blokując ruch na rondzie…

  Powinni zabrać tej pseudo firmie całą kasę gwarancyjna…

  sanitariusz

  Prace nie obejmuja instalacji, a sieci sanitarnej.
  Pozdro

  wpDiscuz