Do zdarzenia doszło w środę (27.01) na al. Sikorskiego w Olsztynie. Niestety, mimo podjętych działań poszkodowanego nie udało się uratować.

Śmiertelny wypadek miał miejsce dziś krótko po godz. 12 na skrzyżowaniu al. Sikorskiego i Obrońców Tobruku. Według wstępnych policyjnych ustaleń 62-letni pieszy wszedł na przejście dla pieszych pomimo czerwonego światła i wpadł wprost pod nadjeżdżający tramwaj.

Mimo podjętej reanimacji nie udało się niestety uratować pieszego – podaje Mariola Plichta, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu motorniczą – jej trzeźwość była bez zastrzeżeń. Na miejscu tego tragicznego zdarzenia będą prowadzone czynności z udziałem prokuratora.

Ruch tramwajowy na tym odcinku jest chwilowo zablokowany. Na jednym pasie al. Sikorskiego mogą również wystąpić utrudnienia. Na miejscu są policjanci, którzy kierują ruchem.

Zdarzenie wymusiło również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Jak podaje olsztyński Zarząd Dróg Zieleni i Transportu, w związku z wypadkiem drogowym uruchomiona została komunikacja zastępcza. W zastępstwie linii tramwajowej nr 1 będą jeździły autobusy Z1 z przystanków „Kanta” i „Wysoka Brama”. Linia tramwajowa nr 2 jest zastąpiona autobusami Z2 wyjeżdżającymi z przystanków „Kanta” i „Dworzec Główny”. Kursowanie linii tramwajowej nr 3 zostaje zawieszone. Kursy tramwajów zostały wstrzymane na czas prowadzenia czynności wyjaśniających przez służby mundurowe.

Składy wrócą na stałe trasy najszybciej jak będzie to możliwe.

[custom-related-posts title=”Przeczytaj także” order_by=”title” order=”ASC” none_text=”None found”]