Do zdarzenia doszło w środę (27.01) na al. Sikorskiego w Olsztynie. Niestety, mimo podjętych działań poszkodowanego nie udało się uratować.

Śmiertelny wypadek miał miejsce dziś krótko po godz. 12 na skrzyżowaniu al. Sikorskiego i Obrońców Tobruku. Według wstępnych policyjnych ustaleń 62-letni pieszy wszedł na przejście dla pieszych pomimo czerwonego światła i wpadł wprost pod nadjeżdżający tramwaj.

Mimo podjętej reanimacji nie udało się niestety uratować pieszego – podaje Mariola Plichta, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu motorniczą – jej trzeźwość była bez zastrzeżeń. Na miejscu tego tragicznego zdarzenia będą prowadzone czynności z udziałem prokuratora.

Ruch tramwajowy na tym odcinku jest chwilowo zablokowany. Na jednym pasie al. Sikorskiego mogą również wystąpić utrudnienia. Na miejscu są policjanci, którzy kierują ruchem.

Zdarzenie wymusiło również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Jak podaje olsztyński Zarząd Dróg Zieleni i Transportu, w związku z wypadkiem drogowym uruchomiona została komunikacja zastępcza. W zastępstwie linii tramwajowej nr 1 będą jeździły autobusy Z1 z przystanków „Kanta” i „Wysoka Brama”. Linia tramwajowa nr 2 jest zastąpiona autobusami Z2 wyjeżdżającymi z przystanków „Kanta” i „Dworzec Główny”. Kursowanie linii tramwajowej nr 3 zostaje zawieszone. Kursy tramwajów zostały wstrzymane na czas prowadzenia czynności wyjaśniających przez służby mundurowe.

Składy wrócą na stałe trasy najszybciej jak będzie to możliwe.

[custom-related-posts title=”Przeczytaj także” order_by=”title” order=”ASC” none_text=”None found”]

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
gb

zrób na złość grzymowiczowi. wpłacajmy nawet mniejsze sumy np 30/40zl! http://stomil.olsztyn.pl/Milion-dla-Stomilu-Klub-prosi-kibicow-o-wsparcie-finansowe,e7993.html

Jacek

Ale czy ten nieszczęśnik wszedł na przejście na czerwonym świetle, czy może to czerwone światło go zaskoczyło kiedy już był na przejściu ? W obrębie tego skrzyżowania światła zmieniają się gwałtownie gdy nadjeżdża tramwaj. Czy w zarządzie dróg miejskich znajdzie się ktokolwiek kompetentny, aby zająć się tą kwestią zanim ktoś jeszcze zginie ?

lukasz

Niech Piesi zaczną przestrzegać przepisów a nie, że zaraz winna jest kierowcy czy motorniczego. Dobrze, że go rozjebał dla przykładu. niech piesi zaczną myślec a nie jak święte krowy się przechadzają po ulicach

ArPi

ciągnąc tok myślenia niektórych osób.. przecież to wina betoniarki i jej kierowcy że na nią naparzał bus. to jest w zupełności logiczne.. precz z betoniarkami!!! kto to dziadostwo wymyślił?!

http://twojkurierolsztynski.pl/9113,2016,01,28,wypadek-pod-olsztynem-bus-wyprzedzal-na-podwojnej-ciaglej

Róża

Hmm. Gdyby nie było tramwajów, nikt by nie zginął. Gdyby nie było samolotów, nie byłoby katastrof lotniczych. Gdyby nie było krów, nie byłoby mleka a gdyby nie było mąki – nie byłoby też chleba. A gdyby nie było Internetu – głupota ludzka nie byłaby wszechobecna. Weźcie ludzie walnijcie się w łeb!

kolejny fachowiec znafca tematu

witam, oprócz tego ze zamiast platonicznej informacji jak zwykle rozgorzała kwiecista dyskusja typowo polska a właściwie korzystając z okazji zbrukania tego że to człowiek zginął CZŁOWIEK jeden z nas nie będę komentować oprócz stwierdzenia że zdjęcia fachura – wreszcie zobaczyłem gdzie to niebezpieczne miejsce jest jest ogólne sytuacyjne no i szczegóły jak rękawiczka i szyba zbita – ten fotograf jest dobry a dziennikarz jak to dziennikarz a ludzie? naród wspaniały a ludzie……….. pokój jego duszy

Sebastian

Wiedziałem, że tak będzie, … niestety.. musimy wszyscy razem żyć jak rodzina!

Ewa

Szkoda czlowieka no ale fakt jest taki ze przechodzil na czerwonym no po cos te swiatla sa a zauwazylam juz nie raz ze piesi tez sobie poczynaja chodza jak chca!!!

Krzysiek

A może to był protest ??? Precz z tramwajami!!! Oddawać 2 pas ruchu dla samochodów!!!!

nikt ważny

Olsztyniacy powinni przebyć kurs na pieszego z uwagi na tramwaje i na nowo pozdawać prawa jazdy 🙂 to by wzmocnił budżet miasta i zasililo fundusze na konserwację torów tramwajowych

masznasranewgłowie

Dobrze że podpisałeś się nikt ważny.Ładnie masz w główce nasrane, żeby jeszcze płacić władzom miasta za odbycie „kursu” bezpieczeństwa z poruszania się po mieście, nie dość że płacisz podatki, które zostają w budżecie Olsztyna to jeszcze chcesz płacić za beznadziejne kursy.Boże widzisz i nie grzmisz, gdzie się takie debile rodzą ….

wpDiscuz