Steki z marlina, które oferowały dyskonty Jeronimo Martins, mogły zawierać podwyższone stężenie rtęci – z tego powodu zdecydowano się na wycofanie produktu ze sprzedaży. Skażone ryby można zwrócić w dowolnym sklepie.

Problematyczna partia steków z marlina, dostarczona przez hiszpańską firmę FRIME, jest oznaczona numerem 43701. Ze względu na podejrzenie o przekroczenie dopuszczalnego poziomu rtęci w tym produkcie Biedronka zdecydowała o wycofaniu tego nakładu ze sprzedaży. Skażona partia trafiła do sklepów sieci w całej Polsce.

Co z klientami, którzy już kupili steki z marlina z numerem 43701? – Klienci mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie sieci Biedronka – głosi komunikat umieszczony w sklepach. – Wszystkim klientom, którzy zwrócą produkt lub jego część wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji partii produktu), zostanie zwrócony koszt nabycia produktu.

O całej sytuacji został także poinformowany hiszpański dostawca marlina.

Lokalizację sklepów Biedronka w Olsztynie znajdziesz TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
joł joł

dobrze, że informujecie ludzi o takiej sytuacji…. jednak lud ciemny i nie bierze pod uwagę, że duża część morskich ryb zawiera mniejszą lub większą ilość rtęci. Niektórzy wpierdzielają tuńczyka na potęgę a w nim zawiera się duży odsetek rtęci 🙂 Smacznego 😉

Mario

pewnie ryby pochodziły z chińskiej hodowli w ściekach, tak jak Panga

wpDiscuz