Dyżury specjalistów i szkolenia dla przyszłych przedsiębiorców – to propozycja Urzędu Miasta i Fundacji Twoja Inicjatywa! Poradnia wystartuje na początku lutego.

Miasto podpisało z fundacją list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie promocji przedsiębiorczości. Najważniejsza będzie pomoc przy zakładaniu i rejestracji firm oraz szkolenia dla tych, którzy chcieliby spróbować sił w prowadzeniu swojego biznesu. Nie zabraknie także spotkań z już działającymi przedsiębiorcami, konferencji i sympozjów.

Celem nawiązania współpracy z Fundacją jest szeroko rozumiane wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w naszym mieście – mówi Agnieszka Szczyglińska-Szuchnik,  kierownik ds. promocji gospodarczej i obsługi inwestora w Urzędzie Miasta Olsztyna. – Jest to kolejny krok w kierunku wspierania sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W maju zeszłego roku otworzyliśmy punkt bezpłatnej pomocy doradczej Krajowej Izby Doradców Podatkowych, a punkt Fundacji Twoja Inicjatywa! jest rozszerzeniem i uzupełnieniem bezpłatnej oferty doradczej.

W Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta działać będzie stanowisko, przy którym dyżurować będą doradcy. Spotkać ich będzie można dwa razy w tygodniu – we wtorki (od godz. 8 do 10) i w czwartki (godz. 13.30-15.30). Pierwszy dyżur 2 lutego.

Doradcy Fundacji Twoja Inicjatywa będą doradzać m.in. z zakresu wypełniania wniosków CEIDG, doborze PKD, wyborze odpowiedniej formy opodatkowania, optymalizacji podatkowej, księgowości, źródłach finansowania własnego biznesu oraz wielu innych kwestiach prawno-finansowych – dodaje Agnieszka Szczyglińska-Szuchnik.

W Olsztynie na koniec III kwartału 2015 r. zarejestrowanych było 23,1 tys. firm, z czego 99,8% należało do sektora MŚP – podaje olsztyński ratusz. Współpraca w ramach porozumienia z Fundacją Twoja Inicjatywa! będzie kontynuowania przynajmniej do końca 2016 roku.

W tym czasie będą również zrealizowane cztery bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców. Pierwsze odbędzie się dnia 15 marca o godz. 16 w sali 219 Urzędu Miasta.

Więcej informacji i zapisy na szkolenia na stronie internetowej twoja-inicjatywa.pl.