Kolejna kontrola w popularnej stadninie z Olsztyna

  10

  www.rabatol.pl  Na początku roku były oskarżenia i zarzuty o to, że psy z popularnego rancza w Olsztynie są trzymane w złych warunkach, bez dostępu do wody i pożywienia. Według miłośników zwierząt w stadninie widać jednak pozytywne zmiany. 

  W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o ataku internautów na znajdującą się w Olsztynie stadninę. Sympatycy zwierząt, skupieni wokół fanpage’a na Facebooku „Stadnina Kojrys łamie prawa zwierząt”, zarzucali jej właścicielowi trzymanie czworonogów w niehumanitarnych warunkach, bez stałego dostępu do wody czy karmy. Na fanpage’u pojawiły się liczne zdjęcia psów stojących na łańcuchach bez odpowiedniego schronienia. Sam gospodarz odpierał jednak wszelkie zarzuty o łamanie praw zwierząt (czytaj TUTAJ).

  Mimo że powstał niedawno, fanpage ma już ponad 1,5 tys. fanów, a jego administratorzy na bieżąco informują o prowadzonych przez siebie działaniach (TUTAJ). Ostatnio nie brakuje na nim także wpisów o pozytywnym wydźwięku i poprawie warunków, w jakich żyją zwierzaki ze stadniny.

  Dziś odbyła się kolejna kontrola- jej wynik jest pozytywny – czytamy we wczorajszym poście (pisownia oryginalna). – Psiaki miały nowe miski i każda była pełna- w jednych woda, w drugich karma. Kjójiki miały wodę i marcheweczki. Koniska na pastwisku miały balot sianka, a te które aktualnie pracowały, w oczekiwani na klientów, były przykryte derkami i dostały sianko go zjedzenia. Kozy jak to kozy- wygrywa ta, która wyżej wejdzie.

  To jednak nie wszystko – m.in. część psiaków z rancza zostało przekazanych do adopcji, a właściciele stadniny zapowiedzieli budowę boksów na wiosnę, dzięki którym psy nie będą musiały już stać na łańcuchach. Zakupiono też nowe derki dla koni i miski dla psiaków.

  – Jest jeszcze dużo do zrobienia. Mamy jeszcze kilka innych postulatów, ktore przedstawimy wkrótce. Ale jesteśmy dobrej myśli i już dziś bijemy WIELKIE BRAWO dla pracowników i właścicieli stadniny – komentują pozytywne zmiany i chęć współpracy obrońcy praw zwierząt.

  *zdjęcia pochodzą z fanpage’a Stadnina Kojrys łamie prawa zwierząt

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
  On

  Nic dziwnego że Inspiracjia weterynarii nic nie znalazła jak się ma w rodzinie weterynarza.

  1312

  Ośmiorniczki oplatają Polske

  antykorupcja

  Dajcie mu pokojową nagrodę nobla za to za zaczął karmic zwierzeta po 30 latach dramatu. Gazetki i wszyscy inni kupieni darmową ruska wodka w stodole. Gratuluję Inspekcji pozytywnej opinii z grudnia, ciekawe jak się z tego wytlumaczą – pewnie połowa koni byla schowana w lesie,zeby przestrzen stajni się zgadzala. Jeszcze poleca stolki, bo to zwykla korupcja i TOZ i Inspekcji Weterynaryjnej.

  Ja Pamiętam jak te pieski miały dobrze w Sylwestra. Nie jeden pasibrzuch by pozazdrościł 🙂 I legowisko obok piecyka też fajne 🙂

  Taktat

  Nic się nie musi zmieniać tu siwW tylko poprawia na lepsze 😉 Wszystko jest doberze i zawsze bylo 😉

  Trzymaj się Janusz 🙂

  Xxx

  Nie wiem kto wierzy w to, że tam coś sie zmieni. Kojrys do pracy przy koniach i innych osobach zatrudnia w wiekszości młode osoby które nic nie wiedza o zwierzetach a chca po prostu jezdzic konno bo to takie slodkie zwierzatka. Mialam wykupiony nawet karnet w tej stadninie lecz szybko zrezygnowalam gdzie w zime kon przychodzac z 2 godzinnej jazdy był dawany mi na 2 godziny. Nigdy wiecej tam nie przyjde i nikomu nie polece tej „stadniny”

  edek

  wali kupą i wszystko jasne

  Wielcy obrońcy zwierząt… Banda baranów która jeśli była by tymi psami to by się okaleczyła o „ostre elementy” lub „powiesiła się” w ramach strajku głodowego… Szczęście że zwierzęta tak głupie nie są 😉 pozdro Kojrysa fajnie patatajacie na kuligach 😀

  wpDiscuz