Agresor, który zabrał ze sklepowej kasy pieniądze, trafił już do policyjnego aresztu. Sprawca został rozpoznany na nagraniu z monitoringu. 

O rozboju w jednym ze sklepów na olsztyńskich Dajtach oficer dyżurny olsztyńskiej policji został poinformowany około północy w nocy z soboty na niedzielę (23-24.01). Młody mężczyzna podczas robienia zakupów wyciągnął z kieszeni nóż i, grożąc jego użyciem, zabrał z kasy fiskalnej pieniądze, po czym uciekł. Pokrzywdzona kobieta wezwała pomoc.

Na miejsce pojechali policjanci z psem tropiącym. Zabezpieczony został także monitoring sklepowy, który zarejestrował całe zajście.

Właściciel obiektu rozpoznał mężczyznę, którego wizerunek zarejestrowały kamery. Policjanci pojechali do jego mieszkania i w trakcie przeszukania znaleźli gotówkę oraz nóż – informuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. 20-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą wnioskowali o tymczasowe aresztowanie Rafała N.