Janusz Kijowski nie przebierał w słowach, komentując na swoim profilu na Facebooku działania lidera Kukiz’15. 

Były dosadne porównania, oskarżenia i barwne, jak na dyrektora teatru przystało, odwołania do rodzimej literatury. Szef Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie nie kryje swojego rozczarowania i braku poparcia dla obecnego rządu. W jednym z jego ostatnich wpisów na popularnym portalu społecznościowym dostało się jednak nie tylko partii rządzącej. Janusz Kijowski nie zostawił suchej nitki również i przede wszystkim na Pawle Kukizie.

Sam już nie wiem na co mam dzisiaj największy ab-smak. Prezes, premierka, rezydent – wiadomo, zdobyli władzę i chcą władzy absolutnej! To przynajmniej wrogowie, którym trzeba się przeciwstawić w obronie naszych wolności… Ale taki Kukiz – to jakiś ponury żart historii. On świni się bezinteresownie – napisał na swoim Facebooku dyrektor olsztyńskiego Jaracza.

Kijowski uważa, że lider Kukiz’15 kompromituje się swoim działaniem, „skacząc do szamba na własne życzenie”. – Sprzedaje się jak dziwka, ale gratis! Z rock’n’drollowego idola zamienia się w żałosnego clowna, oklaskiwanego przez rechoczącego sponsora z Ciechanowa [Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15 – przy. red.]. Z wojownika jow’ów – staje się kierownikiem schroniska dla bezdomnych frustratów, narodowców i faszystów. To ci dopiero karierka Nikosia z Dyzmów…! Za Gombrowiczem: „Rzyg, rzyg…!” – kwituje Janusz Kijowski.

kijowski wpis na fb

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Paweł Kukiz

Za Julianem Tuwimem:

Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię jebał,
bo to mezalians byłby dla psa.

ptr

No proszę, czerwony kacyk już się nawet nie kryje. Ktoś ma nadal wątpliwości o co chodzi z KOD? „W obronie NASZYCH wolności”, a demokratycznie wybrany rząd to dla niego „wrogowie”. A wiecie co będzie jak jego teczka wypłynie? Gówno walnie w wentylator.

Piotr

Wybitny PRLowski konfiturnik… I taki buc pełni publiczną funkcję? Wstyd. Co ona ma z kulturą wspólnego? Więcej z „kulturwą”.

Demokracja u nas?

Ludzie pamiętajcie. My jako obywatele jesteśmy tylko „masą” która potrzebna jest w dniu wyborów potem już nie. Potem garstka wybrana przez nas decyduje za nas. Co tam głosy petycje postulaty podpisy itd. Kto tej garstce służy?- a no media, prasa, wybitni myśliciele którzy są kupieni aby nas ludzi ogłupiać. W Polsce jest demokracja? zadam inne pytanie Czy ona w ogóle była? mamy PARTOKRACJE

Bartosz

jaki teatr takie opinie.

Pavvel

Dyrektor teatru = państwowa posada = przydupas PO (bo za PO został dyrektorem) = KOD = żal w dupie = walczę o koryto I stołek = IDIOTA

dorota

beznadziejne, zapraszać kogoś do grona znajomych, cytować wpisy i pisać artykuły.

Mario

Kolejny „u wladzy” boi sie ze dobiora mu sie do dupy wiec kwiczy jak reszta

Marek

Kolejny idiota widzący wszędzie katoli i faszystów. Takie coś zostało dyrektorem teatru. Jak widać z płynącą z teatru kulturą ten osobnik ma niewiele wspólnego. Ale czego się spodziewać po postkomunistycznym kacyku kwiczącym w obawie o utratę koryta.

Olsztyniak

Kijowski won ty lewacka zdziro !!! zaKODuj sobie bałwanie ze wasz czas miną (twój i ludzi twojego pokroju). Wam ludzie proponuje posłuchac na youtub’ie p.Mariusza MaxKolonko on wam lepiej wytłumaczy skąd bierze się u takich frajerków ja kijowska łajza taki płacz i ból dupy…

wpDiscuz