Janusz Kijowski nie przebierał w słowach, komentując na swoim profilu na Facebooku działania lidera Kukiz’15. 

Były dosadne porównania, oskarżenia i barwne, jak na dyrektora teatru przystało, odwołania do rodzimej literatury. Szef Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie nie kryje swojego rozczarowania i braku poparcia dla obecnego rządu. W jednym z jego ostatnich wpisów na popularnym portalu społecznościowym dostało się jednak nie tylko partii rządzącej. Janusz Kijowski nie zostawił suchej nitki również i przede wszystkim na Pawle Kukizie.

Sam już nie wiem na co mam dzisiaj największy ab-smak. Prezes, premierka, rezydent – wiadomo, zdobyli władzę i chcą władzy absolutnej! To przynajmniej wrogowie, którym trzeba się przeciwstawić w obronie naszych wolności… Ale taki Kukiz – to jakiś ponury żart historii. On świni się bezinteresownie – napisał na swoim Facebooku dyrektor olsztyńskiego Jaracza.

Kijowski uważa, że lider Kukiz’15 kompromituje się swoim działaniem, „skacząc do szamba na własne życzenie”. – Sprzedaje się jak dziwka, ale gratis! Z rock’n’drollowego idola zamienia się w żałosnego clowna, oklaskiwanego przez rechoczącego sponsora z Ciechanowa [Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15 – przy. red.]. Z wojownika jow’ów – staje się kierownikiem schroniska dla bezdomnych frustratów, narodowców i faszystów. To ci dopiero karierka Nikosia z Dyzmów…! Za Gombrowiczem: „Rzyg, rzyg…!” – kwituje Janusz Kijowski.

kijowski wpis na fb