Kolejne koperty życia dla olsztyńskich seniorów

  0
  Fot. Urząd Miasta Olsztyna.

  www.rabatol.pl  Wkrótce ponownie mają być dostępne koperty, w których można umieścić cenne dla ratowników informacje. Wiosną minionego roku do starszych mieszkańców Olsztyna trafiło ich 1,5 tys.

  Stan zdrowia, przyjmowane leki, alergie i uczulenia na medykamenty, kontakty do najbliższej rodziny lub opiekunów – m.in. te informacje znajdują się w kopertach życia. Wypełnione dokumenty trafiają do plastikowego opakowania, a to ląduje np. w lodówce, na którą przyczepiany jest specjalny magnes.

  Pierwsze koperty trafiły do olsztynian pod koniec kwietnia poprzedniego roku. Wówczas przygotowaliśmy 1,5 tys. egzemplarzy, które bardzo szybko zostały rozdysponowane między seniorów – przypominają ratuszowi urzędnicy. – Na przełomie lutego i marca powinny być dostępne kolejne takie koperty.

  W Olsztynie działa też telefon życzliwości. To szansa na darmowe porady z zakresu prawa oraz psychologii. Doświadczeni wolontariusze czekają pod numerem telefonu 89 522 28 20 w poniedziałki, środy i czwartki między 13.30 a 15.30. Z porad korzysta od kilku do kilkunastu osób dziennie.

  Z porad prawnych – tym razem 65-latkowie i starsi – mogą korzystać podczas bezpośrednich spotkań. Punkty nieodpłatnych porad prawnych utworzono w czterech lokalizacjach, m.in. w pokoju nr 19 Urzędu Miasta przy ul. Wyzwolenia 30.

  W Olsztynie mieszka ok. 42 tysięcy osób, które mają więcej niż 60 lat. Większość, bo 22 tysiące, to kobiety. Seniorzy mogą korzystać m.in. z usług 27 domów pomocy społecznej.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz