Interesujące wydarzenia, atrakcyjne pomysły na spędzenie wolnego czasu – olsztyńscy uczniowie z pewnością nie będą się nudzić w czasie tegorocznych ferii zimowych. Jakie atrakcje przygotowały dla nich miejskie placówki?

Miejska Biblioteka Publiczna i olsztyńskie szkoły

Miejskie biblioteki to od dawna nie tylko miejsca, w których wypożyczamy książki. To również placówki, w których można wziąć udział w warsztatach muzycznych, plastycznych, literackich, oglądać filmy albo grać (TUTAJ). Natomiast ci, którym będzie brakować szkolnej atmosfery, będą mogli spędzać czas w miejscu nauki (TUTAJ).

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Dzieci i młodzież będą mieć okazję, aby zajrzeć daleko w kosmos. Nie zabraknie popularnonaukowych projekcji m.in. o gwiazdozbiorach i gwiazdach. Do tego uczestnicy „Zimowych Ferii Astronomicznych” będą mogli dowiedzieć się, jak i czym swoje obserwacje prowadził Mikołaj Kopernik albo spotkać się z fizyką. (TUTAJ)

Miejski Ośrodek Kultury

W MOK-u będzie artystycznie, lokalnie i międzynarodowo. Podczas ferii będzie okazja, by wziąć udział w warsztatach teatralnych, rzeźbiarskich albo gitarowych. Przygotowano interaktywne zajęcia plastyczne „Projektuj!”, których uczestnicy będą projektować okładki książek.

Odwiedzający Kamienicę Naujacka zostaną także zabrani w podróż w najdalsze zakątki świata przez wolontariuszy z Kirgistanu, Indonezji i Brazylii (TUTAJ)

Pałac Młodzieży

Bogata oferta dla odwiedzających placówkę przy ul. Emilii Plater 3. Tam zajęcia językowe, muzyczne, taneczne. Młodzież będzie mogła nauczyć się grać w szachy albo w brydża. Będą też zajęcia z rekonstrukcji strojów historycznych oraz strzelania z broni pneumatycznej. (TUTAJ)

Biuro Wystaw Artystycznych

Dwa tygodnie ferii interesująco będzie można spędzić w BWA Galerii Sztuki przy al. Piłsudskiego 38. Pierwszy to zajęcia indywidualne, drugi – grupowe. Odwiedzający będą poznawać powstawanie pejzażu, wizerunków zwierząt leśnych i fantastycznych stworzeń, będą też zajęcia dotyczące ekologii w sztuce. Wszystkie warsztaty powiązane są z aktualnymi wystawami. (TUTAJ)

Będzie także wiele okazji do ruchu i aktywnego spędzania czasu. Więcej o sportowych propozycjach miejskich placówek na ferie znajdziesz TUTAJ.