Wszyscy miłośnicy Gwiezdnych Wojen! Szykujcie swoje x-wingi i przybywajcie 29 stycznia do Galerii Warmińskiej, gdzie będzie czekać na was wystawa postaci i latających pojazdów. Jeśli wasz młody padawan chce się podszkolić – czekamy na niego w Akademii Jedi.

Od 29 stycznia w Galerii Warmińskiej można będzie oglądać m.in. Falcon Millenium, który będzie miał ponad 1,5 metra po przekątnej (będzie też drugi, nieco mniejszy), Nabullon (ponad 2 metry długości i 1,60 wysokości), kilka x-wingów, a do tego plejadę postaci z Gwiezdnych Wojen, m.in. Mistrza Yody i Droida, R2D2 oraz oczywiście miecze świetlne, laserową broń. Co ważne, niektóre z prezentowanych modeli będą podpisane autografem samego Georga Lukasa! – „Gwiezdne Wojny” to kultowa saga, właśnie zachwyca się nią kolejne pokolenie. Nawet przedszkolaki wiedzą już, kto to był Yoda, i z kim walczył Luke. Tym wyjątkowym dla światowej kultury dziełem fascynują się nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Dlatego zapraszamy do nas wszystkich, nie tylko z Olsztyna, z całej, nawet odległej galaktyki!” – zachęca i zaprasza dyrektor Galerii Warmińskiej Michał Tur.

Wystawa galaktycznych postaci i pojazdów to jednak nie koniec atrakcji związanych z Gwiezdnymi Wojnami. Przez dwa dni, 30 i 31 stycznia, w Galerii Warmińskiej będzie działała Akademia Jedi. Dostaną się do niej dzieci, które najlepiej będą odpowiadały na pytania dotyczące sagi o Gwiezdnych Wojnach. Najzdolniejsi padawani (za każdym razem będzie to 6 osób) będą się przebierać w stroje Akademii, otrzymają miecze świetlne i będą się uczyć nimi władać. Każdy uczestnik Akademii dostanie dyplom i będzie mógł obserwować walkę Luke’a z Vaderem.

Zwiedzanie wystawy i udział w Akademii są bezpłatne. Wystawa potrwa do 7 lutego.