Na razie nie ma konkretnych decyzji, ale są wstępne rozmowy i plany. Wiadomo jednak, że mazurskim lotniskiem interesują się kolejni przewoźnicy.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zainaugurował swoją działalność w minioną środę (20.01), a dzień później z Szyman uruchomiono pierwsze loty komercyjne. Na razie lotnisko na Mazurach obsługuje jeden przewoźnik – SprintAir – z którym pasażerowie mogą latać do Berlina i Krakowa.

Kto do niego dołączy? O tym między innymi z portalem Fly4free.pl rozmawiał prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Jak podaje Leszek Krawczyk, zainteresowane współpracą z lotniskiem są takie linie jak Wizzair, Ryanair czy Lufthansa. W przyszły czwartek (28.01) przedstawiciele Ryanaira odwiedzą port w Szymanach, aby sprawdzić jego przygotowanie do obsługi ich samolotów, a także dostępną infrastrukturę i działające tam służby.

Wstępne projekty umów wysłał nam też Wizzair – z oboma przewoźnikami jesteśmy w stałym kontakcie. Obie linie wierzą w ten rynek, ale na razie to są pierwsze rozmowy – podkreślił w rozmowie z Fly4free.pl Leszek Krawczyk.

Jeszcze w sezonie zimowym z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury ma zostać uruchomione połączenie z Monachium, a w letnim – z Londynem, Dublinem, Oslo i Zagłębiem Ruhry.

Galeria z otwarcia lotniska.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anonimowo

Belgia

Lota

Valencia Hiszpania,

Paulina

RYANAIR!! 😄

Anonimowo

niezła ściema

K

Norwegian airline poproszę 😉

Magdalena

Bez różnicy aby tylko Holandia była obsługiwana 😃

Anonimowo

Dajcie cos do Newcastle UK

Emi

Ryanair! 😀

Kasia

Latam ryanaiarem od lat i sprawdza się zawsze, małe koszta, jeśli chodzi o bagaż też mozna wszystko fajnie ustalić, świetna i tania firma. Porównując rayanair do wizzair. Na święta rayanair bilety 240funtów wizzair 350 😀 no jest różnica 😀

Kasia

RYANAIR

wpDiscuz