Miała być zabawa na śniegu, skończyło się dramatycznie

  3

  www.rabatol.pl  21-latka w szpitalu z podejrzeniem urazu kręgosłupa, a kierowca pozbawiony prawa jazdy – to finał kuligu, który miał miejsce wczoraj na jednej z dróg powiatu nidzickiego. Za swoim samochodem kierowca wiózł 4 osoby siedzące na sankach, kawałku plastikowej beczki oraz workach foliowych wypchanych watą szklaną.

  Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15 w powiecie nidzickim – tam 22-latek postanowił urządzić swoim znajomym kulig. Za swoim renault clio przyczepił sanki, dwa worki foliowe wypchane watą szklaną, a na koniec przeciętą beczkę plastikową, tak by każdy z czwórki jego znajomych miał na czym siedzieć.

  Beztroska zabawa nie trwała jednak długo. – Koło miejscowości Żelano jedna z uczestniczek  kuligu,  jadąca jako trzecia na foliowym worku, w pewnym momencie spadła z niego i uderzyła głową o jezdnię – relacjonują funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. – Na skutek wypadku 21-letnia kobieta straciła przytomność i z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przetransportowana do szpitala wojewódzkiego w Olsztynie.

  policja nidzica kulig wypadek 2

  Kierowca renaulta był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 22-latek odpowie również za spowodowanie wypadku drogowego.

  Ciągnięcie za pojazdem mechanicznym osoby na sankach, nartach, wrotkach lub innych podobnych urządzeniach zgodnie z prawem o ruchu drogowym traktowane jest jako wykroczenie i w takiej sytuacji policjanci mają prawo nałożyć na kierowcę nawet 500 zł mandatu. Na jego konto wpłynie także 5 punktów karnych – dodaje mł. asp. Piotr Szczepkowski z nidzickiej komendy.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

  Uwielbiam wyolbrzymianie: kierowca pozbawiony prawa jazdy (w artykule potem: grozi mu 500 zł i 5 pkt karnych)

  Niestety, też jeździłam na sankach za samochodem- było zajerfajnie(prawda Magdalena Śmiglewska?)😶😞

  Nie wiem co Ci ludzie mieli w głowach?Mielonka turystyczna? Ciężko przewidzieć? Gratuluję kierowcy że taką głupotą stracił prawo jazdy.

  wpDiscuz