Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Lidzbarka Warmińskiego za znęcanie się nad zwierzęciem. Właściciela zdenerwowało to, że piesek hałasował o mieszkaniu. Sprawca znajdował się pod wpływem alkoholu. 

Do zdarzenia doszło w środę w jednym z bloków na ul. Kopernika w Lidzbarku Warmińskim. Kilka minut po godz. 18 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że ktoś wyrzucił psa z okna pierwszego piętra, a następnie zszedł na dół i go zabrał z chodnika.

Policjanci ustalili właściciela mieszkania, z którego wyrzucono szczeniaka. W rozmowie z policjantami Jarosław R. przyznał, że wyrzucił psa. Powodem jego zachowania miało być to, że szczeniak piszczał i go zdenerwował. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który zaopiekował się zwierzęciem – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Sprawca, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, został zatrzymany. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad szczeniakiem grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności .

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Sara

Najchętniej, to bym tego bydlaka wyrzuciła przez okno. Może wtedy by zrozumiał, że pies (i każde inne zwierzątko) TEŻ czują ból tak samo jak ludzie.

Karolina

W naszym pieprzonym kraju powinni w końcu karać tych szmaciarzy więzieniem a nie tylko grzywną bo tak kończy się większość spraw za znęcanie się nad zwierzętami

Emi

Racja również wole pomoc zwierzakowi niż takiemu skurwielowi !!!

Ania

no…kur…….zajeb………takiego!!!

Wioleta

Idiota!Mógł kupić sobie maskotkę obowiązkowo nie na baterie!

Michał

Ja to w ogóle ostatnio chętniej pomagam zwierzętom niż ludziom. No bo człowiek ma niby wolną wolę, możliwość wyboru, zarobkowania… A zwierzak po prostu bezgranicznie kogoś kocha i mu ufa

Emilia

Dziecko tez by wyrzucił jakby płakało ?

Co sie dzieje z tymi ludźmi? Paranoja ;/

Roys

Zabrać psa. Tacy debile nie powinni mieć nawet chomika. Strach pomyśleć co mu robi jak mu się zesra szczeniak w domu. Bo przecież „dorosły” facet nie wie że szczeniak jest jak dziecko i nie rozumie co się do niego mówi, że trzeba być cierpliwym by nauczyć pewnych rzeczy. No ale tępak jest „dorosły” tylko do żłopania alkoholu, który zapewne już mu mózg wyżarł i myśleć logicznie nie potrafi.

Slawomir

to sa wlasnie nie przemyslane decyzje,zwierze to nie przedmiot ktory ot tak mozna wyrzucic,za takie cos nalezy karac i to surowo!!!

Karolina

Dokładnie, to samo zrobić ”właścicielowi”……

wpDiscuz