Gdy kierowca skody na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego potrącił dwie osoby, poszkodowany 22-latek postanowił na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.

Do zdarzenia doszło w środę (20.01) około godz. 13.40 na al. Piłsudskiego. Kierujący skodą potrącił dwie osoby, które przechodziły przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany mężczyzna wstał z jezdni i rzucił się na kierowcę. Swoją złość rozładował najpierw na samochodzie, który skopał, a następnie zaczął bić pięścią mężczyznę siedzącego za kierownicą.

Na miejsce przyjechało pogotowie, które zabrało pieszych do szpitala. Ich obrażenia na szczęście nie były poważne i mogli wrócić do domu.

Całe zdarzenie zarejestrował jednak monitoring miejski. – Dzięki zabezpieczonemu nagraniu policjanci mają materiał dowodowy, który zostanie wykorzystany przed sądem zarówno wobec kierowcy skody, który był sprawcą potrącenia, jak i agresywnego pieszego, który najprawdopodobniej odpowie za uszkodzenie pojazdu i naruszenie nietykalności cielesnej – precyzują funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Właściciel samochodu wycenił straty na około 1 500 zł. Ponadto złożył zawiadomienie, że został pobity.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności środowego zdarzenia.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Działał w stanie silnego wzburzenia.
Był w szoku po potrąceniu na oznakowanym przejściu dla pieszych,wstał i wymierzył „sprawiedliwość” .Działał w stanie silnego wzburzenia. Stan silnego wzburzenia (zwany niekiedy afektem fizjologicznym) to niezwykły stan psychiczny cechujący się silnym natężeniem emocji, w którym procesy emocjonalne zyskują przewagę nad intelektem, a sprawca działa pod dominującym wpływem emocji, przy wyraźnym ograniczeniu kontrolującej funkcji intelektu. Stopień wzburzenia i jego stosunek do popełnianego czynu muszą być tak duże, że wpływają one w sposób decydujący na sprawcę, który w innych okolicznościach, bez tego stanu, nie wymierzył by”sprawiedliwości”(kopiąc w auto uszkodził karoserię i pobił kierowcę). Prawnik poradzi sobie z problemem przed obliczem temidy… Czytaj więcej »
Magdalena

ale tam nie ma pasów

Dawid

I bardzo dobrze zrobił-jak by każdy tak potraktował „kierowcę rajdowcę” to może bardziej byli by ostożniE PRZEJEŻDŹALI

PL

Wszedł mu pod koła było to widać, tez pewnie bym spuścił takie manto, ale to widać było ze nawet się nie zatrzymał i nie spojrzał czy coś jedzie nie jestem po niczyjej stronie ale miał kaptur i wszedł jak święta krowa

Kris

agresywnego pieszego??? czy może poszkodowanego lub potrąconego?? Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie nie potrafią się wysłowić czy już moze poszkodowany został osądzony ?

Viola

W Dniu Babci takie incydenty, wstydu nie maja- ta dzisiejsza mlodziez ! Tak bic i kopac i sponiewierac drugiego czlowieka az bolalo od samego patrzenia!!!

Paulina

Zima jest, uważać trzeba. Nie widać czy tam pasy są czy nie.. ani czy pieszy wtargnął.. to ciężko coś powiedzieć na podstawie nagrania.
Wczoraj też ledwo uciekłam z pod kół, bo komuś się całą ulicę cofać zachciało(koleś cofał z pod sklepu i tyłem po pasach przejechał, żeby w uliczce za pasami sobie wycofać).. ja już w połowie pasów byłam i gdybym nie zaczęła biec to nie chcę wiedzieć co by było… szczególnie, że w 7miesiącu ciąży jestem.
Takiemu to łomot by się należał… >.<

Sabina

A gdzie tam pasy są?

Rafal

😀 z jednej strony rozumie się pieszego bo no kur… robią pasy po to żeby się zatrzymywać przed nimi… dlatego świateł nie dali bo korki by były, to był ukłon w 2 strony… a z drugiej strony piesi łażą jak łażą ale jak kogoś się potrąci należy od razu wyjść i sprawdzić co z poszkodowanym, widać kierowca się lenił to i dostał nauczkę ale żeby zaraz donosić, na miejscu pieszego podejrzewał bym Umyślne spowodowanie uszkodzenia ciała… 😉 jeździsz samochodem to myśl 2x 😉 w Uk za takie potrącenie to kierowca by srał się jak gupi ;>

Emil

Specjalnie przecież ich nie potrącił, może wtargnęli mu pod maskę. A takie samosądy to patologia, tym bardziej, że gnój znalazł sobie nierównego przeciwnika. Mam nadzieję, że beknie i dostanie większą karę niż kierowca auta.

XYZ

Serio kurna, jeszcze poszkodowany ma odpowiadać, ten zjeb powinien jeszcze go przepraszać. Pieszy dobrze zrobił. Z takimi trzeba krótko. A policja w tej polsce to samo kurwiszony.

wpDiscuz