Gdy kierowca skody na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Piłsudskiego potrącił dwie osoby, poszkodowany 22-latek postanowił na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.

Do zdarzenia doszło w środę (20.01) około godz. 13.40 na al. Piłsudskiego. Kierujący skodą potrącił dwie osoby, które przechodziły przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany mężczyzna wstał z jezdni i rzucił się na kierowcę. Swoją złość rozładował najpierw na samochodzie, który skopał, a następnie zaczął bić pięścią mężczyznę siedzącego za kierownicą.

Na miejsce przyjechało pogotowie, które zabrało pieszych do szpitala. Ich obrażenia na szczęście nie były poważne i mogli wrócić do domu.

Całe zdarzenie zarejestrował jednak monitoring miejski. – Dzięki zabezpieczonemu nagraniu policjanci mają materiał dowodowy, który zostanie wykorzystany przed sądem zarówno wobec kierowcy skody, który był sprawcą potrącenia, jak i agresywnego pieszego, który najprawdopodobniej odpowie za uszkodzenie pojazdu i naruszenie nietykalności cielesnej – precyzują funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Właściciel samochodu wycenił straty na około 1 500 zł. Ponadto złożył zawiadomienie, że został pobity.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności środowego zdarzenia.