W wyborach zaplanowanych na przyszły tydzień o miejsce w radzie będą się starać m.in. członkowie grupy „Współtworzę Zatorze”. 

To oni najlepiej znają swoją dzielnicę i wiedzą, co należy w niej zrobić – członkowie olsztyńskich rad osiedlowych prężnie działają na rzecz swojego najbliższego otoczenia i integracji osiedlowej społeczności. Już niedługo swoich przedstawicieli w tym organie wybiorą także mieszkańcy Zatorza.

Każda z osób uprawnionych do głosowania będzie mogła wybrać 15 członków rady. O miejsce w niej ubiegają się także osoby tworzące grupę „Współtworzę Zatorze”. – Część z nas mieszka na Zatorzu od urodzenia. Część z nas przeprowadziła się tutaj później. Kochamy to osiedle i staramy się aktywnie działać na rzecz jego mieszkańców – zaznaczają jej członkowie.

Mają oni na swoim koncie m.in. organizację święta Zatorza, warsztatów i spotkań sąsiedzkich, a także zagospodarowanie popularnego podwórka u Stefana. Aktywność mieszkańców tej części Olsztyna widać także w wynikach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

W skład grupy „Współtworzę Zatorze” wchodzą:
1. Bożena Bączek
2. Eliza Dmochowska
3. Piotr Draszek
4. Alicja Golubiewska
5. Kinga Grabowska
6. Monika Hausman – Pniewska
7. Radosław Kodorski
8. Edyta Markowicz
9. Rafał Ostoja-Lniski
10. Dorota Pawłowska
11. Piotr Pniewski
12. Darek Poniewozik
13. Barbara Siudowska
14. Agnieszka Skórska
15. Jarosław Skórski.

Zebranie wyborcze odbędzie się 26 stycznia. Rozpocznie się ono o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 13 przy ul. Puszkina 11. Konieczne jest zabranie ze sobą dokumentu tożsamości w celu potwierdzenia miejsca zamieszkania.

Więcej o wyborach, działalności grupy i jej planach na przyszłość TUTAJ oraz na stronie na Facebooku.