Zatrzymany przez olsztyńskich funkcjonariuszy mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policyjna interwencja była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. 

Wczoraj około godz. 0.30 oficer dyżurny olsztyńskiej policji otrzymał informację o kierowcy, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna jeździ po mieście swoim citroenem. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Chwilę później na osiedlu Mleczna funkcjonariusze namierzyli wskazany pojazd. Policjanci zatrzymali osobówkę do kontroli, a kierowca został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że miał prawie 2 promile – informuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu 34-latkowi.

Policjanci apelują, by bezwzględnie reagować na niebezpieczne zachowanie na drodze innych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowy jak w tym przypadku, sygnał zgłaszany pod numerami 112 lub 997 jest sprawdzany.