Dosyć mamy przeciągających się, politycznych, zakulisowych i dla nas niejasnych, pozbawionych konkretnych decyzji, spotkań na linii Klub-Miasto – czytamy w jednym z oświadczeń wydanych dziś (19.01) przez graczy Dumy Warmii. Jak zapowiadają piłkarze, będą walczyć o swój ukochany klub.  

Oba oświadczenia, pod którymi podpisali się zawodnicy I-ligowego Stomilu Olsztyn, pojawiły się dziś na stronie internetowej klubu. Mimo że ostatnią rundę ekipa Dumy Warmii zamknęła z bardzo dobrą lokatą, końca problemów poza boiskiem wciąż nie widać. – Jako zawodnicy prosimy o natychmiastowe stanowisko w sprawie Klubu – piszą piłkarze, którzy mają przed sobą ważną dla drużyny z Olsztyna rundę wiosenną. Jest bowiem możliwość powalczenia o miejsce w Ekstraklasie. W tym momencie przyszłość Stomilu i przygotowania do rozgrywek stoją jednak pod znakiem zapytania, ponieważ klub nadal boryka się z poważnymi problemami finansowymi, co odczuwają także sami piłkarze (czytaj TUTAJ).

Mimo że władze klubu zalegają z wypłatami dla zawodników, sztabu szkoleniowego i innych pracowników, drużyna nie zamierza się poddawać. – Zapewniamy, że nie odpuścimy w drodze na sam szczyt – zaznaczają jej członkowie i, jak sami podkreślają w kolejnym oświadczeniu, „biorą sprawy w swoje ręce”, ponieważ zależy im na tym, aby „być fair wobec siebie, wobec kibiców i biało-niebieskich barw”.

Co proponują sami piłkarze? Aby utrzymać obecną pozycję sportową klubu, chcą prosić o wsparcie finansowe firmy, przede wszystkim z naszego regionu. – Naszym pomysłem jest objęcie patronatem finansowym jednego zawodnika klubu przez jedną firmę na okres rundy wiosennej, tj. do 30 czerwca 2016 roku – czytamy w oświadczeniu. – Razem postarajmy się zrealizować nasze marzenia. Jak to w sporcie, nie zawsze się wygrywa, ale na pewno przegrywa ten, który nie podejmuje walki. 

Pełną treść oświadczeń wystosowanych przez piłkarzy Stomilu Olsztyn znajdziesz TUTAJ.