19-latek upatrzył sobie w sklepie drogi alkohol i przez trzy kolejne dni okradał jeden z olsztyńskich sklepów. W końcu został jednak przyłapany przez pracownika ochrony. 

Wczoraj około godz. 20.30 olsztyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję do sklepu na osiedlu Mleczna. Z informacji zgłaszającego wynikało, że pracownik sklepu ujął sprawcę kradzieży alkoholu.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna chciał wyjść ze sklepu z butelką drogiego alkoholu, nie płacąc za towar. 19-latek został zatrzymany przy drzwiach wyjściowych przez pracownika ochrony. Dodatkowo okazało się, że sprawca kradzieży był nietrzeźwy – miał promil alkoholu w organizmie.

W trakcie wykonywania czynności wyszło na jaw, że nie była to pierwsza tego dnia kradzież 19-latka – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – Pracownik ochrony, przeglądając sklepowy monitoring, zauważył, że mieszkaniec Olsztyna 4 godziny wcześniej w podobny sposób ukradł taki sam alkohol. 4 kolejne butelki identycznego trunku padły jego łupem w sobotę i w niedzielę. 

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tych kradzieży. Po zebraniu materiału dowodowego policjanci skierują sprawę do sądu o ukaranie mężczyzny. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę grzywny, ograniczenia wolności, a także karę aresztu.