O surowszą karę dla skazanego za gwałt byłego prezydenta Olsztyna zabiega prokuratura z Białegostoku, która złożyła już apelację w tej sprawie. 

Wyrok w sprawie Czesława Jerzego Małkowskiego Sąd Rejonowy w Ostródzie ogłosił we wrześniu ubiegłego roku. Były prezydent za gwałt na swojej podwładnej został skazany na 5 lat więzienia. Zasądzono wobec niego także 6-letni zakaz zbliżania się do głównej pokrzywdzonej i kontaktowania z nią oraz – na ten sam okres – zakaz sprawowania kierowniczych funkcji w administracji publicznej.

Jak podaje Radio Olsztyn, nie satysfakcjonuje to Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, która złożyła apelację od wyroku do Sądu Okręgowego w Elblągu i domaga się zaostrzenia kary dla byłego włodarza Warmii i Mazur.

Wnieśliśmy o wymierzenie łącznej kary w rozmiarze 8 lat pozbawienia wolności, środek karny w postaci zakazu kontaktu z pokrzywdzoną do 10 lat oraz zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach samorządu terytorialnego również na okres 10 lat – precyzuje w rozmowie z Radiem Olsztyn Adam Kozub z białostockiej prokuratury.

Odwołanie się od wyroku ostródzkiego sądu pod koniec ubiegłego roku zapowiadał również obrońca Czesława Małkowskiego (TUTAJ).

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jsjsjs

Ustawiona akcja ! Ta kobieta nie ma kompletnie moralności, tak sie sprzedać ! Informacja z wiarygodnego źrodła

Olsztyniak

Chcieli go udupić i go udupili proste… Zadnego gwałtu nie bylo czysta zagrywka polityczna. A tej szmacie co sie sprzedała za srebrniki ch…j jej w oko w w dupe za przyjemnie.

Karol

Szkoda, ze w Polsce nie ma kary kastracji…….

eSPe

dlaczego on nadal jest radnym i bierze udział w posiedzeniach rady miasta?

Wanda

Wiedziała co robi biedulka jeszcze nagrany haha

Wanda

Czemu szybciej nie zgłosiła ??? Haha wiedziała co robi -kasa awans hm…szkoda mi jego rodziny chłop jak chłop ale ze może ludziom patrzeć w oczy?

Kika

Zaloze sie ze imigranci za gwalty dostana tylko prace spoleczne

Filip

Jak to jest, on teraz siedzi czy nie?

Ceasar'io

Sama dupska dała pózniej afer i kasy szuka…nie bronię go ale taka prawda.zorganizowana akcja 😉

Bożena

Masz rację 🙂

Karolina

zbok.

wpDiscuz