W centrum miasta funkcjonariusze dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 21-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczyli ponad 60 gram metamfetaminy i prawie 21 gram marihuany. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości niedozwolonych środków. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że jeden z mieszkańców centrum Olsztyna może ukrywać narkotyki.

W minioną środę funkcjonariusze pojechali do jego mieszkania. Przed budynkiem policjanci zauważyli 21-latka wsiadającego do swojego samochodu. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzny. Jak się okazało mieszkaniec Olsztyna posiadał przy sobie marihuanę. W jego aucie policjanci znaleźli metamfetaminę.

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne narkotyki.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 61 gram metamfetaminy i prawie 21 gram marihuany.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj 21-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mieszkaniec Olsztyna nie kwestionował swojej winy.

Kodek karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.