Świadek całego zdarzenia zareagował na krzywdę czworonoga i zaalarmował policjantów. Mieszkaniec powiatu nidzickiego odpowie za znęcanie się nad psem – grozi mu kara pozbawienie wolności do 2 lat.

W piątek (15.01) po godz. 9 policjanci z Nidzicy otrzymali informację o psie ciągniętym za samochodem. Świadek zdarzenia twierdził, że pojazd jechał szybko, a przywiązany pies nie nadążał za nim biec. Mężczyzna, który widział całe zajście, zatrzymał auto i wezwał na miejsce policjantów. Funkcjonariusze szybko zjawili się na drodze krajowej nr 7 w okolicy Kanigowa.

78-letni właściciel czworonoga tłumaczył policjantom, że pies kolejny zerwał się razem z łańcuchem i uciekł z jego posesji. Odnalazł go w pobliskiej miejscowości Tatary – informuje Komenda Wojewódzka Policji z Olsztyna. – Z uwagi na to, że kundel był duży i ubłocony, a właściciel nie chciał pobrudzić tapicerki w samochodzie, przyczepił łańcuch do haka w samochodzie. W ten sposób DK 7 ciągnął psa przez około trzy kilometry w kierunku miejsca zamieszkania.

Na szczęście pies nie doznał żadnych widocznych obrażeń. Po interwencji mężczyzna z psem wrócił do domu pieszo.

W tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie w kierunku znęcania się nad zwierzęciem. Za popełnienie tego przestępstw sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Emi

Coraz więcej takich pojebancow KARY powinny być ostre .

Barbara

grozi mu do2 lat pozbawienia wolnosci,trzeba miec nadzieje ze tak sie stanie

ArPi

ja nie mam współczucia dla takich ludzi. nie umiał wytresować psa to ten uciekał, to tylko zwierze. nie dość że bym go wsadził do paki to bym go tym radiowozem ciągnął do zakładu karnego i patrzył czy ma siły biec… a na miejscu nie do celi tylko przywiązał do budy na łańcuchu.. facet prawie 80 lat a zachował się jak totalny gówniarz.

Monika

brak słów, niby starszy to inteligentny a tu jełop totalny. Do wiezienia go nie wsadzą (niestety) ale powinien chociaż po dupie dostać karą pieniężną na rzecz schroniska + przymusowe prace w schronisku.

wpDiscuz