Weekendowy odpoczynek można wykorzystać na zimowe spacery lub błogie lenistwo pod kocem. Olsztynianie spragnieni filmowych wrażeń, którzy jednak zdecydują się spędzić ten czas z X muzą, z pewnością nie będą mogli narzekać. Jakie nowości czekają na nas w olsztyńskim Multikinie? 

  • O premierze tego filmu mieszkańcom Olsztyna nie trzeba chyba przypominać – nagrodzeni w Gdyni “Excentrycy” są ekranizacją powieści olsztyńskiego pisarza, Włodzimierza Kowalewskiego. Obraz opowiada historię młodego jazzmana, który po powrocie z Anglii zakłada niezwykły big-band. Na ekranie słynne polskie nazwiska i porywający swing. „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” w kinach od 15 stycznia.

  • Niewątpliwy smaczek i noworoczny prezent dla kinomanów, czyli kolejne dziecko od mistrza Tarantino. „Nienawistna ósemka” przedstawia historię łowców głów, którzy, chcąc uchronić się przed zamiecią śnieżną, spotykają tajemniczych nieznajomych. Atmosfera w zajeździe, do którego trafiają, bardzo szybko osiąga temperaturę o wiele wyższą niż ta panująca w pokrytym śniegiem Wyoming. Obraz znalazł się także wśród nominowanych do tegorocznych Oscarów, m.in. za muzykę autorstwa Ennio Morricone.  Film jest kwalifikowany jako western, ale chyba każdy widz, który miał przyjemność zetknąć się wcześniej z obrazami Quentina Tarantino wie, że reżyser nie zawsze trzyma się sztywno ram gatunkowych. Czego możemy się spodziewać tym razem? Zapraszamy na spotkanie z „Nienawistną ósemką” od 15 stycznia.

  • W ten weekend nie zabraknie też nowości dla młodszej publiczności. W filmie „Barbie: Tajne agentki” złotowłosa ulubienica dziewczynek wraz ze swoimi koleżankami wyrusza w tajną misję. Bohaterki najnowszej produkcji o przygodach Barbie przeobrażają się z nastoletnich gimnastyczek w agentki do zadań specjalnych. Wersja z polskim dubbingiem w Multikinie od 15 stycznia.

  • Od dziś (15.01) fani historii Rocky’ego Balboa mogą też wybrać się do olsztyńskiego Multikina na obraz Ryana Cooglera „Creed: Narodziny legendy”. W filmie ponownie będziemy mogli zobaczyć Sylvestra Stallone’a w roli legendarnego pięściarza z Filadelfii – tym razem wystąpi on jednak w roli mentora i trenera Adonisa Creeda, syna swojego byłego przeciwnika i przyjaciela, Apolla. Odrzucony przez środowisko zawodowców młody zawodnik znajduje oparcie w Rockym, starając się zapisać własną kartę w historii ringu.

Pełny repertuar Multikina Olsztyn znajdziesz TUTAJ.