Olsztyn w dokumentach. Wyjątkowa publikacja o stolicy regionu

  0

  www.rabatol.pl  Spotkanie promocyjne książki „Olsztyn w dokumentach. Wybór źródeł do historii miasta 1353-1949” pod redakcją dr Danuty Bogdan już w najbliższy czwartek, 21 stycznia.  

  To pozycja obowiązkowa nie tylko dla wielbicieli historii czy nauczycieli, lecz także wszystkich miłośników naszego miasta. „Olsztyn w dokumentach…” pod red. dr Danuty Bogdan to pierwsza publikacja, która przybliża czytelnikom najważniejsze dokumenty w historii miasta przetłumaczone z łaciny i niemieckiego na język polski. Znajdziemy w niej m.in. przywilej lokacyjny Olsztyna, Wilkierz miejski z 1568 r. i liczne statuty.

  Olsztyn w dokumentach
  Na przyszły czwartek (21.01) zaplanowano promocję książki w Ośrodku Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie (ul. Partyzantów 87). W czasie spotkania odbędą się dwa wystąpienia: prof. Stanisław Achremczyk opowie o nowożytnej codzienności Olsztyna, a dr hab. Ryszard Tomkiewicz przybliży zebranym kształtowanie się powojennej administracji naszego miasta.

  W czasie promocji publikacji w OBN-ie będzie można nabyć książkę „Olsztyn w dokumentach…” w wyjątkowej cenie 15 zł. Początek spotkania o godz. 11.

  PODZIEL SIĘ

  Dodaj komentarz

  wpDiscuz